Konfiguracja routera z poziomu Windowsa

Czy istnieje możliwość skonfigurowania routera z poziomu Windowsa ? Czy można to zrobić jakimś programem?

przeglądarka internetowa

Ja tam router konfiguruję z poziomu przeglądarki.

O przeglądarce to wiem ale pytam o inne możliwości :expressionless:

Jeśli do routera dołączona jest płytka z oprogramowaniem a w instrukcji widnieje informacja o tym, by najpierw włożyć ją do napędu to z pomocą aplikacji na tej płycie najprawdopodobniej skonfigurujesz router z poziomu Windows. Wygodny kreator przeprowadzi Cię przez cały proces instalacji routera łącznie z możliwością zabezpieczenia WiFi za pomocą hasła.

:roll:

Niestety nie posiadam płytki instalacyjnej;/

Skoro da się wszystko ustawić za pomocą przeglądarki internetowe, to dodatkowe oprogramowanie jest zbędne. Właściwie to skąd takie pytanie?

Chwilowo nie miałem internetu w domu dlatego takie pytanie:)

:expressionless:

A po co Ci internet do konfiguracji routera?

Podłączasz komputer do routera i już możesz się z nim komunikować. Będziesz mieć sieć lokalną bez dostępu do sieci globalnej (Internetu). Żeby się dostać do ustawień routera wystarczy, że w pasku adresu podasz jego adres IP (przykładowo domyślne IP routera dla urządzeń Linksysa to 192.168.1.1)

O to chodzi że mam dostęp do internetu w tej chwili tylko do tego wykorzystuje telefon jako modem. Potrzebne mi są informacje które pomogą mi skonfigurować router przez przeglądarkę. Moje pytanie jest takie czy da się tymże routerem połączonym z komputerem stacjonarnym kablem UTP po odpowiednim skonfigurowaniu tego routera uzyskać możliwość wyszukiwania sieci bezprzewodowych będących w zasięgu routera.

W moim urządzeniu avis link wl-1600 gl z oprogramowaniem tomato jest taka możliwość - skanowania otoczenia po paśmie 2,4GHz

  • Jeśli nic nie zmieniałeś, to adres routera, login i hasło powinieneś mieć w dokumentacji sprzętu, albo na obudowie routera.

  • Nie podałeś jakiego masz dostawcę internetu.

Podłączamy komputer do routera, a nie na odwrót.

  1. Jeśli router działa jako Access Point to działa jako nadajnik WiFi (wszechobecne rozwiązanie)

  2. Jeśli router ma możliwość działania jako Repeater, to może działać jako odbiornik sieci WiFi i przekazywać sygnał dalej. (rozwiązanie dostępne w droższych modelach).

  3. Jeśli w komputerze masz kartę sieciową - przewodową, to jak chcesz wyszukiwać sieci bezprzewodowe? To tak, jakbyś chciał sterować kursorem przy pomocy drukarki.

wiem że login hasło i adres jest na routerze;] ale co dalej loguje się i nie wiem jakie parametry wpisywac itd.

Obecnie internet mam przez modem telefonu w sieci Plus

“1. Jeśli router działa jako Access Point to działa jako nadajnik WiFi (wszechobecne rozwiązanie)”- Skąd mam wiedzie czy router działa jako AP ? Jak to sprawdzić ?

“3. Jeśli w komputerze masz kartę sieciową - przewodową, to jak chcesz wyszukiwać sieci bezprzewodowe?..” - w takim razie po co temu routerowi antenka ?

Dodane 09.11.2011 (Śr) 15:12

Dokładnie o to mi chodzi czy w moim routerze jest taka możliwość.

Nie wiemy jakiego masz dostawcę internetu, więc nie wiemy, jakie parametry tam masz podać.

Nie wiemy jaki masz router więc nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na żadne Twoje pytanie.

Ponadto ciężko zrozumieć o co Ci chodzi.

  • znajdź informację o swoim routerze i zobacz co w nim siedzi (jakie ma funkcje)

  • poszukaj na internecie informacji o trybach pracy routera (sam niedawno podawałem link do tego na tym forum)

Na razie z Twoich wypowiedzi nic nie wynika i ciężko rozgryźć o co Ci chodzi. Piszesz, że wykorzystujesz telefon jako modem. Telefon stacjonarny i wybieranie numeru 0202122 (chyba taki to był numer kilkanaście lat temu)? Jeśli tak, to wiedz, że w takiej sytuacji również musisz mieć modem, bo w telefonie stacjonarnym raczej go nie masz. Chyba, że chodzi Ci o telefon komórkowy, za pomocą którego łączysz się z Internetem poprzez sieć GSM i chcesz dalej przekazywać to połączenie. Są telefony komórkowe, które umożliwiają przekazanie połączenia z internetem z sieci GSM poprzez podłączenie tel. komórkowego poprzez kabel USB oraz takie, które posiadają funkcję tetheringu, czyli przekazywania połączenia z internetem z GSMu poprzez WiFi.

Albo podejdźmy do problemu inaczej. Napisz tu 2 listy:

  • pierwsza - lista urządzeń którymi dysponujesz

  • druga - co chcesz osiągnąć finalnie.

Posiadam router Techniclan WAR-54GAT łącze się z internetem przez Sony Ericsson k750i dostawca neta Plus GSM. Czy jest możliwośc skanowania otoczenia po paśmie 2,4 GHZ w tym routerze ? :slight_smile: Czy urządzenie Techniclan WAR-54GAT wykryje sieci bezprzewodowe w okolicy?

Jest to dość śmieciowy router i wiele bym od niego nie oczekiwał. Jeśli chcesz mieć w domu internet bezprzewodowy korzystając z tego routera musisz do tego routera doprowadzić internet ADSL (np. Neostrada).

W zasadzie tyle powinno ci wystarczyć - cel inny, sprzęt inny.

Oki czyli poza ADSL nic modemem nie zdziałam ?

Znów to samo. Jakim modemem? Ten pseudo router ma w sobie wbudowany modem ADSL, do którego trzeba doprowadzić internet właśnie poprzez DSL.

MODEM W TELEFONIE dzięki niemu łącze się z siecią ;]