Konfiguracja routerów w jednej sieci

Cześć, dostałem dzisiaj nowy router - WR841N, który został skonfigurowany przez mojego dostawcę internetu.

Aby mieć internet muszę podpiąć kabel z nadajnika pod wejście WAN. Adres IP routera to 192.168.0.1

 

Mam też drugi router - WR740N (dwie sztuki).

 

Wcześniej moje połączenie wyglądało tak, że obydwa WR740N były skonfigurowane na LANie, a nie na WANie i miały te same adresy IP (192.168.3.1 i 192.168.3.70). Dzięki temu mogłem z PC połączyć się z X One i działał multiroom.

 

Kiedy wchodzę na WR841N w SIEĆ -> LAN i chcę zmienić IP na np. 192.168.3.100 wyskakuje mi taki komunikat.

 

Teraz moje pytanie, jak skonfigurować WR841N żeby był połączony w jedną sieć z WR740N? W załączniku obrazek jak to mam połączone.

Untitled.png

Czegoś tu nie rozumiem.

Te dwa routery z obrazka to WR740N?

Mówisz, że nadajnik ma być podłączony do routera dostawcy WR841N, a na obrazku jest do switcha (co według mnie jest kompletnie bez sensu chyba że w nadajniku jest router.

 

Teraz pytanie po co ci dwa routery? chcesz stworzyć jeszcze dwie odrębne sieci lokalne ?

 

Proponuje przełączniki zamiast routera, ewentualnie jeśli jest taka możliwość przełączyć router na tryb przełącznika.

Nadajnik ma jedno wyjście ETH, podłączony jest do switcha (2gie piętro). Ze switcha idą kable do routerów na 1szym piętrze i na parterze.

 

Problem udało mi się rozwiązać, pomogli na innym forum :wink: wystarczyło dać DHCP na DISABLE i przepiąć kabel z WAN do LAN.

 

Wszystko działa, ale teraz nie mogę wejść na stronę konfiguracyjną żadnego z routerów.

ipconfig /all pokazuje mi, że adres to 192.168.3.1 i nie ważne czy połączę się z 841N czy z 740N.

 

 

Teraz rozumiem , zabrakło drobnej informacji. :slight_smile:

Spróbuj może przeskanować siec skanerem. Zobaczysz które ip są używane.

Jaki komunikat błędu wyskakuję gdy się łączysz ?

Przeskanowane, żadne IP nie działa, cały czas:

 

Połącz się bezpośrednio z routerem lub wpisz ręcznie IP na karcie sieciowej np. 192.168.3.12 i bramę oraz DNS jako 192.168.3.1.

Jestem połączony bezpośrednio kablem.

Prawie wszystko dobrze zrobiłeś oprócz  nadania statycznego ip (prawdopodobnie będziesz musiał wszytko konfigurować jeszcze raz bo musisz przywrócić pierwotną konfigurację) . Dlatego lepiej mieć funkcje bridge i nie musisz bawić się w przepinanie kabelków i konfigurację

Router ISP zostawiasz w spokoju, a swoje podpinasz pod LAN i wyłączasz DHCPy.