Konfiguracja rutera

(Jarek N.) #1

Witam.

Mam ruter Linksys WRT54GC i jak go podłączyć pod ruter pentagram adsl żeby był internet. Do jakiego wejścia podłączyć WAN czy LAN?

(Karmazyn65) #2

Penagram trzeba ustawić w tryb Brigde.

Nastepnie kablem połączyć dowolny port Ethernet w Pentagramie z portem WAN LinkSys-a.

W LinkSys-ie skonfigurować WAN na Auto.

Komputery podłączyć do LinkSys-a do jego portów LAN.

(Jarek N.) #3

Ale pentagram jest podłączony do neostrady i nie moge ustawic na bridge mode bo nie ma wtedy internetu.

(Karmazyn65) #4

Bzdura.

Tym nie mniej wierzę, że wtedy nie masz Internetu, bo wierzę również, że nie tak skonfigurowałeś Pantagram-a w trybie Bridge.

Gdybyś to zrobił poprawnie, to byś Internet miał, (ba, nawet z publicznym adresem IP).

(Jarek N.) #5

Pentagram jest ustawiony na PPPoE VC-Mux i jak przestawie na Bridge Mode nie ma internetu.

(Karmazyn65) #6

No tak.

Bo jeszcze trzeba wtedy w Windows ustawić nowe połączenie PPPoE i tam wstukać login i hasło.

Można też zrobić to w Pentagramie (login i hasło, wtedy reszta, jak napisałem wcześniej) albo zostawić tak, jak jest, (czyli Bridge) i ustawić login i hasło w LinkSys-ie.

Wtedy, jednak w LinkSys-sie, trzeba ustawić PPPoE.

Przecież, żeby uzyskać dostęp do Internetu przez TPSA, trzeba się zalogować.

(Jarek N.) #7

Te w załączniku dane.

post-16581-1385653409955_thumb.jpg

(Karmazyn65) #8

Podaj model tego Pentagram-a, to spróbuję Ci pomóc przez poprowadzenie za rękę.

(Jarek N.) #9

Pentagram Cerberus P 6311-072

(Karmazyn65) #10

W Pentagaramie:

post-53362-13856534099796_thumb.jpg

(Karmazyn65) #11

W LinkSys-ie:

post-53362-13856534100127_thumb.jpg

(Jarek N.) #12

A przez PPPoE wp entagramie nie darady podłączyć Linksysa zeby udostępniał internet?

(Karmazyn65) #13

Niby można ale trzeba wówczas w LinkSys-ie wyłączyć DHCP i WAN, i ustawić sztywny IP z sieci Pentagrama.

Połączyć go z Pentagram-em LAN-LAN i wtedy będzie służył jako zwykły AP z 4-portowym przełącznikiem.

Po co, więc był zakup LinkSys-a, skoro można było taniej dokupić tylko AP?

Szkoda, że nie zapytałeś wcześniej.

Wszyscy, by Ci napisali, że wystarczy dokupić tylko AP.

(Jarek N.) #14

Jak wyłączyć WAN i DHCP w tym Linksysie i gdzie znajdują się te szyny IP w Pentagramie?

(Jarek N.) #15

Juz mam podlaczylem kabel wychodzacy z pentagramu rj45 do portu lan w linksysie i kabel rj45 polaczylem pc i tez podlaczylem go dola w linksysie i ustawilem w linksysie access pinta. I mam teraz internet w laptopie przez wifi i na pc.