Konfiguracja sieci bezprzewodowej

Dzień dobry, kupiłem dzisiaj router bezprzewodowy firmy netgear, nie jestem w stanie podłączyć go o własnych siłach. Wydaje mi się, że wykonuję poprawnie wszystkie czynności, które zaleca smartwizard dołączony na płycie wraz z routerem. Przy którymś z kolei kroku występuje błąd, związany z adresem IP.

Chciałbym dodać, że mam internet w dialogu i łączę się z nim za pomocą szerokopasmowego modemu. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Kablem WAN dołączony do routera podepnij w gniazdo WAN w routerze i go gniazda ethernet w modemie… Następnie tym kablem którym masz obecnie podłaczonego kompa do modemu podepnij nim komputer z routerem… Np. gniazdo ethernet w pc i gniazdo 1,2,3 lub 4 w routerze…

A następnie w przegladarce internetowej wchodzisz na strone:

http://192.168.0.1 (na odwrocie routera masz podane)

Login: Admin

Pass: (wciskasz enter)

Tyle na dzieńdobry… Powodzenia :lol:

zrobilem tak jak mowiles, ale na modemie swieca sie na zielono tylko 2 swiatelka- zasilanie i to, ze router jest podpiety do komputera…znaczek internetu miga na zolto i nic wiecej sie nie swieci… a internet nie dziala, wiec nie moge wejsc na ta strone ktora mi podales, ani na ta, ktora jest na odwrocie routera…

to jest “adres” wewnetrzny routra i w ten sposób poprzez przeglądarke router należy skonfigurować wystrczy że podepniesz router do kompa przewodem RJ45 i wchodzisz po wpisaniu w/wymienionego adresu do “routera” , lub bezprzewodowo wifi jeżeli komp/laptop “widzi” router , możliwe że internet nie działa bo masz go udostępnony na IP lub mac adres karty sieciowej więc w tym przypadku należy odpowiednio skonfigurować router .

jakim przewodem? mozesz trocszke jasniej to wytlumaczyc?:smiley:

czyli takim który ma dwie koncówki takie jak telefoniczne ino ciut szersze czyli RJ45

myśle że to nie jest kabel USB

Pozatym jak nie znasz angielskiego to wydaje mi się że bedziesz miał kłopty z konfiguracją routera więc chyba lepiej zrobisz jak zaprosisz kogoś kto się na tym zna , mnie się udało samemu w 2 dni (wiek robi swoje ) ale jednak mi się udało.

Złączono Posta : 04.11.2007 (Nie) 21:45

bo smartwizard nie ukonczy kreowania sieci bo zapewne masz internet przypisany do IP lub mac adresu modemu/karty sieciowej i jak pisałem wyżej należy te adresy “wpisać” routerowi.

ale jak podlacze router do komputera przewodem RJ45 o ktorym mowiles nie dziala ta strona kiedy ja wpisze w przegladarce:/ niewiem juz co mam robic

No to może to Ci coś pomoże zwłaszcza pierwsze zdanie konfiguracjii

http://www.pcworld.pl/artykuly/46580.html a jak nie to dalsze czytanie.

juz mi sie udalo podlaczyc do jednego kompa…teraz tylko skonfigurowac siec bezprzewodowa… czy jezeli chce podlaczyc przez ten router laptopa, to laptop musi miec jakies dodatkowe urzadzenia? I wogole jak to zrobic?:smiley: jesli nie chce wam sie tlumaczyc, to moze jakis artykul odnosnie tego tematu? z gory dzieki…bo ja jestem laikiem w tych sprawach;d dziekuje za wszystkie udzielone do tej pory rady…pozdro

Laptop powinien posiadać Wlan czyli wifi prawie każdy nowy laptop posiada “wbudowane” wifi tyle tylko że do załączenia wifi laptopy posiadają z boku, lub z przodu rzadziej z tyłu taki mały “suwaczek” (przełącznik) i należy go załaczyć , jak się go załaczy to gdzieś na laptopie poniżej monitora powinna oświecić się dioda (może to być coś w kształcie symbolu anteny) może być że wifi wyłączone jest w biosie , a najlepiej zajrzeć do specyfikacji technicznej laptopa czy lapek posiada wbudowane wifi (Wlan).

dziekuje Zbysiu, wszystko sie udalo, oby wiecej takich userow na forum! jeszcze raz wielkie dzieki!