Konfiguracja sieci LAN przed router Asmax ar701u

Witam. Mam problem i byłbym bardzo wdzięczy jakby ktoś pomógł mi go rozwiązać.:slight_smile:

Posiadam 2 komputery (jeden z win XP, drugi z win 98SE) oraz router Asmax ar701u i neostrade. Internet ma na obudwu kompach i działa bezproblemowo. Problem tkwi w tym że nie moge sobie poradzić ze skonfigurowaniem sieci w celu udostępniania plików. Komputery nie widzą sie nawzajem (ping nie działa). Myśle że to wina konfiguracji routera (ale może się myle:)). Proszę o pomoc w konfiguracji. :slight_smile:

Nie wydaje mi się, żeby router miał tu jakiś znaczący wpływ na widzenie się kompów w sieci. Jakieś bliższe info na temat konfiguracji adresów, nazw itp. znacznie ułatwiłoby lokalizację problemu. Nie bardzo rozumiem taką sytuację, że na obu kompach masz net a pingi nie działają :o :slight_smile:

komp z win XP ma adresy: IP 10.0.0.6, Maske podsieci 255.0.0.0, brama domyślna 10.0.0.2 na user

komp z win 98SE ma: IP 10.0.0.8, maske podsieci 255.0.0.0, brme domyślną 10.0.0.2 na oem

grupa robocza MSHOME na obydwu kompach

komputery sie nie pingują ale programy sieciowe np. VNC działają bez problemów. Jak coś wysyłam przez gg to też idzie z prędkością jak po LAN-ie. Nie mam pojęcia czego to może być wina. Firewalle nie blokują, bo inaczej by neta nie było, na obu kompach jest włączone udostępnienie plików i drukarek.

konfigurowałem sieć kreatorem na XP i i niby sieć jest. Jak wchodze w otoczenie sieciowe i widze ikone drugiego koma ale jak otwieram to wyskakuje komunikat "oem nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj sie z administratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia dostępu. Ping nie działa, ale net view działa. Nie czje. Możliwe że żrą się różne systemy? Jak podłącze pod sieć zamiast 98SE laptopa z win XP to sieć jest pinguje i wszystko gra.

Złączono Posta : 29.12.2005 (Czw) 15:14

Dedgrag zapomniałem wczoraj podziękować za wpis :slight_smile:

Znalazłem, problem w konfiguracji sieci w win xp: we właściwościach protokołu TCP nie miałem wpisaneo adresu DSN:) taki jak domyślny do bramy routera. tak że już po problemie:)