Konfiguracja sieci - WAZNE

Witam. Otoz przedstawialem juz swoj problem z moja karta WIFI na komputerze stacjonarnym ktora gryzie sie z karta graficzna. Tak… to nie zadna pomylka. Nikt nie potrafi tego rozwiazac. Nawet w serwisie nie maja pomyslu. Z tad moj pomysl na pewne obejście.

Link do postu z poprzednim problemem.: http://forum.dobreprogramy.pl/problemy-niezgodnoscia-sterownikow-t451132.html

  1. MAPA SIECI

44739999.png

Czemu taki pomysl ? Otóż nie mam na stanie kabelka skrosowanego. Chodz wczoraj udalo mi sie połączyć jednym przewodem prosto z laptopa na PC. Chodz dziś już nie chodziło. Otoż chce z laptopa kablem ethernet puscic do routera i potem do PC w ktorym nie działa mi WIFI. Z pewnych powodow nie moge puscic kabelka od głównego routera.

Teraz zastanawia mnie jak to połączyć. czy z laptopa puscic do portu WAN czy do portu LAN1 i PC do portu LAN2. Chodz z tego co słyszalem jako samego switcha nie mozna wykorzystac bo i tak przechodzi przez urzadzenie główne czyli router a potem switch.

Przy kazdej kombinacji podlaczenia wykrywa się siec lecz ciagle jest blad. Moze ma ktos jakis pomysl ?

W laptopie musisz udostępnić połączenie WiFi czyli to połączenie z który łączysz się bezprzewodowo, podczas udostępniania system zmienia IP nie wiem jak się zachowa u ciebie wiec po udostępnieniu sprawdź w właściwościach.

Następie w laptopie w karcie przewodowej (LAN) w właściwościach ustawiasz :

IP 192.168.2.1 maska 255.255.255.0 bramę domyślna puste i serwery DNS 194.204.152.34, 194.204.159.1 i dajesz ok

przechodzimy do komputera który ma być podłączony do routera podłączasz komputer do gniazda LAN wchodzisz do routera ( w uruchom wpisujesz cmd później wpisujesz ipconfig /all ciebie interesuje brama domyślna przepisujesz ja do przeglądarki po wklepaniu cyferek powinien ci wyskoczyć okienko o login hasło po zalogowaniu masz dostęp do routera)

Następnie w routerze szukasz zakładki WAN tam wybierasz aby przypisał ci statyczne IP wpisujesz IP 192.168.2.2 maska 255.255.255.0 bramę domyślną 192.168.2.1 DNS żeby nie klepać już tych 2 wpis IP laptopa 192.168.2.1 następnie szukasz zakładki LAN i zmieniasz znów numer IP na inna pule niż używane wcześniej .np 192. 168.6.1 podczas zmiany zmieni ci się numer IP routera

teraz kabel przewodowy biegnący z laptopa wkładasz do gniazda WAN , kabel lecący komputera zostawiasz bez mian. Internet powinien chodzić

co do kabla to nie ma różnicy tylko jeden wyjątek połączenie komputer- komputer musi być na kablu krosowanym reszta będzie działać obojętnie na jakim,

ewentualnie podaj jeszcze modele router jaki używasz ?

troche sie teraz pogubilem. a jak mam wejsc na router ale ten 2 co idzie od laptopa. 192.168.1.1 z pozycji laptopa polaczy mnie do głównego.

LAPTOP:

karta sieci bezprzewodowej: wszystko przydzielane automatycznie

karta sieci lan: IP: 192.168.2.1 - serwery DNS 192.168.1.1 i 95.160.170.92 ( DNS karty bezprzewodowej ? )

PC:

karta sieci lan: IP: 192.168.2.2 - serwery DNS 192.168.2.1 i 95.160.170.92

w sumie to juz przez to wszystko sie pogubilem i pokrecilem. Teraz to juz one wgl sie w sieci nie widza.

Może kup po prostu inną sieciówkę :slight_smile:

Router WAN można pominąć, na kablu prostym to też powinno zadziałać. Współczesne sieciówki potrafią sobie skrosować port w razie potrzeby.

Łączysz laptopa ze stacjonarnym kablem prostym. Na laptopie, na karcie bezprzewodowej, włączasz udostępnianie połączenia na kartę przewodową. I dalej konfiguracja może być jak w twoim poście powyżej.

DNS-y możesz ustawić wszędzie takie same jak masz na routerze wi-fi, albo zamiast adresu DNS ustaw jego IP.

bolekluzino , zmieniłem posta wyżej może troche ci to rozjaśni

bolekluzino ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu oraz nie używając polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, itd.). Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif