Konfiguracja sieci z TP-LINK WR642G


(Marakooya) #1

Witam

Próbuję skonfigurować sieć domową za pomocą urządzenia wymienionego w temacie, lecz coś nie gra. Miły pan w sklepie powiedział mi, że wystarczy mi to urządzenie, a instrukcję znajdę w pudelku. Ucieszony wiec zrobiłem jak kazali, ale nie działa...

Chodzi mi o to, że chcę dzielić sieć między komputer stacjonarny a laptopa. Podłączam modem (to coś co dostałem jak podpisałem umowę z providerem neta) do gniazdka WAN na routerze, kablem Ethernet łączę go z komputerem stacjonalnym, zaś z laptopem łączę się bezprzewodowo. Internetu nie ma ani na lapku, ani na stacjonarnym. Laptop normalnie widzi sieć, lecz internetu jak nie było, tak nie ma. Gdzie tkwi błąd? Dodam, że dioda WAN na routerze powinna być cały czas zapalona (jak dioda Power), ale zamiast tego mruga.


(Technik Elektro) #2

co to za internet ?? jaka firma ??


(skrzek) #3

jeśli nie masz innych zabezpieczeń w stylu mac adres, czy ip statyczne i dns wpisywane ręcznie

to może nie zresetowałeś modemu (wtyczką z gniazdka :wink: bo zapamiętuje on adres mac urządzenia podpiętego, a router ma inny adres


(Marakooya) #4

Vectra, kablówka.

Nie jestem pewien, czy ma stałe, czy dynamiczne IP. Jak mogę to sprawdzić bez dzwonienia do nich i patrzenia w umowę (już próbowałem, ale zawieruszyła się gdzieśprzy ostatnich porządkach).

EDIT:

Cytat ze strony Vectry:

Czy adres IP jest adresem stałym, czy dynamicznym?

Adres IP w sieci Vectra jest adresem dynamicznym (zmiennym). Adres przydzielany jest przez serwer DHCP. Dzierżawa adresu IP (przyznanie adresu dla komputera) trwa określony czas i po jej wygaśnięciu adres IP może ulec zmianie.

W routerze muszę więc ustawić nazwę hosta. Czy chodzi o cośtamcośtam.pila.vectranet.pl (to co wyświetla mi na każdej stronie, która podaje moje IP)?


(skrzek) #5

sprawdź czy w swoim ustawieniu połaczenia z netem na kompie (tam gdzie net działał wcześniej), masz wpisane ip i dns ręcznie, czy zaznaczone automatyczne uzyskiwanie.

może trzeba sklonować mac karty sieciowej na router... nie znam tego dostawcy niestety


(Marakooya) #6

Dzięki za wszelką pomoc ';d Wystarczyło zresetować modem kablowy oraz router. Teraz wszystko śmiga cacy.


#7

Przenoszę do odpowiedniego działu.