Konfiguracja sieci

(Bartek) #1

Witam , mam pewny problem z konfiguracją cieci, mianowicie chcę połączyć ze sobą dwa komputery, na jednym Vista drugi XP. Mam w domu sieć bezprzewodową, gdy miałem zainstalowany xp nie było najmniejszych problemów by połączyć ze sobą komputery i przenisić pliki między nimi, jednak Vista nie widzi XP i odwrotnie. Czy może mi ktoś napisać jak skonfigurować sieć?

(Bartek) #2

Mam na to rade. ustaw w laptopie nazwę grupy roboczej dokładnie taką samą jak na PC - Vista zacznie widzieć XP, natomiast aby z poziomu XP można było przeglądać zawartośc komputera z Vista w Viscie wyłącz dostęp katalogów na hasło. u mnie dziala i mam komunikację w dwie strony.

Odpisz czy pomogło.

(Pinol) #3

Na obu mam te sama grupe robocza. Oba kompy dostaja IP z dhcp. Na zadnym z kompow nie mam ustawonego hasla (bo jestem jedynym uzytkownikiem). W visie ustawilem siec prywatna. Kompy sie nie widza, na pingi nie odpowiadaja.

(Bartek) #4

Czyli wszystko ok? powiedz mi jak masz połączone komputery bezprzewodowo czy przez kabe? jesli bezprzewodowo to jaki transfery masz bo mi np film 350MB chce kopiowac 80min

(Mr Geeker) #5

wydaje mi sie ze baartkowi chodziło o to żebyś wyłączył Udostępnianie plikow chronione hasłem (password protected sharing) i dlatego sie nie zrozumieliscie. Na viscie wejdz network and sharing centre (w PL to sie chyba nazywa centrum sieci i udostępniania) i tam odznacz

udostepnainie plikow chronione haslem

(Bartek) #6

Dokładnie o to mi chodziło, mój błąd :slight_smile: Jak to zrobisz wszystko bedzie działac :slight_smile: