Konfiguracja TP-Link TL-WR543G pod neostrade pomocy!

Cześć. Mam mały problem. Jak w tytule, chce podpiąć ruter TP-Link pod livebox-a Neostrady tak, aby rozsyłał mi sieć po domu lecz nie potrafię go skonfigurować. Mieszkam w piętrowym domu z grubymi ścianami i livebox nie daje sobie rady z sygnałem. Ogólnie jest słaby bo pół metra od kompa już mam sygnał 4/5. Dla teo bardzo proszę o pomoc. Sama nie za bardzo się na tym znam, a jest to mi potrzebne w miarę szybko.

Nie podpina się TP-Linka pod Liveboxa, tylko konfigurujesz sobie albo jeden albo drugi router, a nie dwa na raz. Te liveboxy od neostrady są słabe, odłącz go całkowicie od komputera, a na jego miejsce podłącz TP-linka i skonfiguruj go wpisując dane od dostawcy internetu - nazwę użytkownika i hasło. W instrukcji routera wyjaśnione jest, jak prosto wywołać panel szybkiego uruchomienia z okienkami do wpisania w/w danych.

drmik24 zanim napiszesz kolejne brednie zobacz dokładnie o jakim routerze kolega pisze. Akurat tak się składa że wcale nie ma problemu z podpięciem kolejnego routera do Liveboxa i czy to bedzie stary czy nowy. Niestety 543G też w moc sygnału nie jest idealny. Lepszym wyjściem było by podłączenie TL-WA5110G i wymiana anteny na mocniejszą. Bo wtedy uzyskamy idealny sygnał. Ale WR543G ma taką opcję jak BRIDGE/WISP wtedy konfigurujemy sobie go do rozsiewania dalej tego sygnału i to wszystko korzystając tylko z połączenia bezprzewodowego. Wtedy WR543G konfigurujemy swój SSID i połączenie bridge do Liveboxa. Wtedy uzyskujemy kawałek zasięgu więcej, dalej. Zawsze jest ewentualność wyłączenia WiFi w Liveboxie i podłączenia bezpośrednio routera 543G po RJ45 i będzie tak tylko sygnał WiFi z TP-Linka. Ewentualnie konfigurujemy TP-Linka na stały adres IP z puli takiej samiej jak przydziela DHCP z Liveboxa, pamiętając o wyłączeniu DHCP w TP-Linku i podłączamy się bezpośrednio do switcha w TP-LINKu (nie do WANu). I tak skonfigurowany router robi nam za Access Point.

To nie żaden kolega pisze, tylko dziewczyna i tego, co tu jej namotałeś, nie zrozumie. Jak tak dobrze wszystko wiesz, to zamiast przedstawić prostą i skuteczną konfigurację to zrobiłeś tylko pranie mózgu, że się czytać tego nie chce. Po diabła dwa routery i jakieś tam modyfikacje??? Żeby skomplikować sprzęt i ponastawiać zbędnych peryferiów koło komputera, tak? Nie pasuje jeden, odstawia się go i kupuje inny, dobry.

Na początek napisz w jaki sposób podłączasz TP-Linka do Liveboksa. Jeśli próbujesz połączyć wszystko bezprzewodowo, to nie osiągniesz celu tym routerem, ponieważ jeśli TP-Link będzie działał w trybie AP Client (łączył się bezprzewodowo z Liveboskem), to nie będzie mógł działać w trybie AP (udostępniać bezprzewodowo internetu).

Pozdrawiam!

To może zapytam inaczej jaki najlepiej kupić ruter zamiast liveboxa? Bo ten to mam pożyczony więc i tak będę musiała kupić sobie inny. Potrzebuje taki żeby działał mi piętro niżej i tak samo w domu obok gdyż tam mieszka moja siostra (jakieś 10 - 15m). Bardzo bym była wdzięczna za pomoc. :slight_smile:

PS.

I bardzo prosiłabym proste wyjaśnienia bo nazw wejść ani kabli to ja nie bardzo znam :smiley: chyba że podpisane są :smiley:

Na takie pytania istnieje specjalny temat wybor-routera-adsl-neostrada-netia-orange-freedom-itp-t420293.html :wink:

Pozdrawiam!

Wielkie dzięki;)

Musisz zmienić adresacje na lan-ie w wr543g na 192.168.0.1, ustawić w wan-ie dynamic IP, wyłączyć w nim DHCP, podłączyć do liveboxa i powinno działać.