Konfiguracja TP-Link TL-WR543G ups

witam

Sory że zawracam Wam głowę wiem że podobnych wątków w sieci jest masa ale nie znalazłem żadnego o konfiguracji pod UPS nie wiem czy to ma znaczenie czy nie bo się na tym kompletnie nie znam i i nie wiem co oznaczają te wszystkie skróty (DHCP, AP itp…) proszę was o dokładne instrukcje jak mam to skonfigurować poprawnie.

A więc sprawa wygląda tak, że chciałem kupić ruter żeby nie borykać się z tymi wszystkimi kablami i korzystać swobodnie z laptopa a więc poszedłem do sklepu i sprzedawca polecił mi wyżej wymieniony router zapewniając mnie że wystarczy tylko włączyć i już będzie działało WiFi ale po podłączeniu oczywiste jest, że nie działało nic a więc przystąpiłem do konfiguracji zgodnie z instrukcją wybrałem opcję “Quick Step” ale coś musiałem złe zrobić bo nadal nic się nie dzieje:/ wydaje mi się, że chyba niepotrzebnie wybrałem opcję PPPoE czy jakoś tak w którejś z zakładek.

Dlatego teraz proszę Was o szczegółowe opisanie najlepiej krok po kroku jak mam to teraz wszystko odkręcić i skonfigurować poprawnie? Czytałem że trzeba gdzieś zmieniać IP adres MAC czy coś ale nie chce już nic więcej zepsuć…

laptop Acer na z systemem operacyjnym Vista

Z góry dziękuję za pomoc.

Wydaje mi się że w konfiguracji musisz ustawić na Dynamic IP

Juz jakoś sobie poradziłem WiFi działa tylko mam problem z zabezpieczeniem sieci. Jak chce uruchomić szyfrowanie WPA wciskam Save i od razu tracę połączenie z internetem. Co może być przyczyną??

Tak ma być, ustawienia muszą się zapisać.

Mam ten sam problem i jak narazie nie wiem jak go rozwiązać.Ten sam router ale pod Vectrą.Jak masz sposób to napisz

Wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcja i nie działało. Nie wiem czy tak powinno być czy nie ale jak potem zmieniłem w którejś zakładce z “AP Client Router” na “AP Router” to nagle pojawiłaś się nazwa sieci i wszystko zaskoczyło. To spróbuj tego może u ciebie tez zadziała.

A tak przy okazji co mam zrobić jak te ustawienia się zapiszą po zabezpieczeniu sieci czyli pojawia się czerwony “X” mam potem zresetować kompa i router i wszystko będzie w porządku?

Sory, że pomiędzy moimi postami są takie przerwy czasowe ale ja ten router podłączam koledze i nie mam możliwości na bieżąco sprawdzać waszych rad.