Konfiguracja TP-Link WR543G

Potrzebuję pomocy w konfiguracji w/w Tp-Linka a w zasadzie 2 TP-Linków.

Mam w domu sieć bezprzewodową niezabezpieczona rozdzielaną routerem Linksysa. Chodzi bez zarzutu. Neta mam z Netii.

Ok 15 metrów od Routera mam w 2 budynku komputer stacjonarny. W nim karta sieciowa i antena Yaga na dachu. Internet również śmiga. W tym budynku niestety jest net tylko na 1 kompie, a chciałbym żeby chodził bezprzewodowo na co najmniej 3 kompach . Wszystkie IP/DBS w zasięgu tej sieci są pobierane automatycznie.

Polecono mi żeby kupił 2 TP-Linki wr543G tak żeby jeden był biorcą neta (podpinam do niego Yagę), a drugi rozsyłał bezprzewodowo po tym budynku neta. Walczę już 2 dni i nie wiem w jaki sposób należy spiąć i skonfigurować te routery.

Prosiłbym o poradę.

Pierwszy TP-Link do którego podpinasz Yagusię musi działać w trybie WISP Client, a drugi działa jak standardowy router. Coś jeszcze wyjaśnić?

Tak też robię, a powiedz mi jak ma wyglądać sprawa z ustawieniami tych ruterów i jak je spiąć kablami LAN-LAN czy WAN-LAN a może WAN-LAN? Próbowałem polecieć tym automatycznym kreatorem ale nic nie wyszło :slight_smile:

Z pierwszego routera wykręcasz antenę i wkręcasz Yagę. Router ten konfigurujesz jako WISP Client. Z byle jakiego portu LAN wyprowadzasz kabel do drugiego routera do którego podłączasz ten kabel do portu WAN. Drugi router konfigurujesz jak normalny router.

Kurde, nie działa spiąłem tak jak piszesz i uruchomiłem quick setup i nie poszło.

Mam ustawione tak:

1 router w trybie - AP Clint Router

Adres IP lan 10.0.0.1

jak wchodze w wiraless / site survay widze sieć tą domową i nową nazwałą ją TP-LINK klikam connect przy domowej sieci. Następnie mogę zmienić nazwę sieci

Pytanie jakie dhcp mam ustawić? Brame jako ruter linkys? i dns z linksysa?

Czy TP-Link “odbiera” internet z 1. budynku? Jak świecą się lampki?

IP na pewno powinno być dynamic.

Do pierwszego routera do którego podłączasz Yagę podłącz kompa i sprawdź jak to działa. Jeśli jest ok to podłącz drugi router i skonfiguruj. Wyłącz w tym drugim DHCP. Ustaw IP drugiego routera 192.168.1.2. Później podłączasz wszystko tak jak opisałem wcześniej i musi działać :slight_smile:

chyba musisz mi łopatologicznie wytłumaczyć bo nie działa net