Konfiguracja Ubuntu 8.04

Siema poszedłem za radom forumowiczów i zainstalowałem najnowsze Ubuntu 8.04.

I mam kilka problemów.

1 Instalacja amule wyskakuje takie cos

Nie można zainstalować "amule"


Ten program stoi w konflikcie z innym zainstalowanym oprogramowaniem. Aby zainstalować "amule" należy najpierw usunąć oprogramowanie konfliktujące.


Proszę się przełączyć do menedżera pakietów Synaptic, aby rozwiązać ten problem.

dodam ze próbóje go instalować za pomoca DODAJ/USUN

  1. Na ubuntu strasznie muli mi internet jest katastrofalnie wolny. Moje łącze to jest internet radiowy z którym łącze się za pomocą AP.

3.Kompilacja programów jak zauważyłem wiekszośc programów trzeba sobie samemu komilowac!{ co potrzebne, jak itd.}

Prosze tłumaczyć jak dla dziecka z przedszkola punkt po punkcie!! dodam że z info które znalazłem sam w sieci nic mi nie wychodzi!

Już w pierwszym zdaniu masz błąd (:

8.04 nie jest najnowsze

  1. Czy w raporcie nie pisze, jaki program ma konflikt z amule?

  2. Czy twój ISP dał ci dane dostępu do Internetu (Adres IP, serwery DNS…)? I czy wpisałeś je w odpowiednim narzędziu w Ubuntu?

  3. Większość programów nie musisz kompilować. Spróbuj ściągać z Internetu paczki DEB (pliki z rozszerzeniem DEB), gdy programu nie znajdziesz w DODAJ/USUŃ

  4. Ubuntu nie jest najłatwiejszą dystrybucją dla początkujących użytkowników. Może spróbujesz Mandrivy?

Racja nie mam ubuntu 8.04 tylko 8.10 Mój błąd !!

Przy windowsie ?? Tak nawet nie mam NARAZIE zamiaru się z nim rozstawać !!

Jeżeli chodzi o linuxa to chce go tylko wypróbować !!

No dlaczego Ubuntu nie mandriva?? Już odpowiadam ubuntu system waży 698Mb mandriva ponad 4Gb Za słabe łącze mam żeby poświęcić tyle czasu na sciąganie. Inne argumenty dlaczego linux!!

  1. Komputera używam zazwyczaj do OGLĄDANIA FILMÓW, SŁUCHANIA MUZYKI, BUSZOWANIA PO SIECI nie gram w zadne gry nigdy!! Więc jeżeli system spełnia wyzej wymienione warunki to moge z niego kozystać ! No tylko musze mieć jeszcze jakis program p2p !!

Ale dobra wracamy do problemu !!

Mandriva One waży ~ 800MB i ma sterowniki do kart graficznych na płycie już.