Konfiguracja @ w k750i

Witam

Mam takie pytanie, czy moge odbierać moje meile@ w telefonie ?

Sieć mam z Plusa a poczte na Onecie. Jak to mam skonfigurować ? Da sie w ogóle tak zrobić ?

Albo np. żeby meile były na poczcie, i u mnie w telefonie ?

No i jak już bym skonfigurował to jak je odbierać :]

Dzieki za pomoc :slight_smile:

Pozdro

W instrukcji obsługi wszystko masz napisane… :shock:

Więc tak: WIADOMOŚCI->EMAIL->USTAWIENIA->USTAWIENIA KONTA

Tam następnie wybierasz sposób, w jaki chcesz się łączyć z siecią (w moim przypadku jest to VKGPRS - Vodafone Karta GPRS; ustawienia możesz sobie wysłać ze stron Sony Ericsson lub Plusa), wskazujesz protokół (np. POP3), serwer przychodzący (np. poczta.onet.pl).

Domyślnie zostawiasz port 110, bez szyfrowania. Mailbox wpisujesz cały adres (twoj_login@poczta.com), hasło to chyba jest logiczne. Warto pamiętać o serwerze poczty wychodzącej (z reguły jest taki sam jak przychodzącej), port pozostawiasz niezmieniony (wyjątkiem jest poczta GMail), wpisujesz adres email, wybierasz czy chcesz pobierać całą pocztę czy np. tylko nagłówki. Wpisujesz potem swoje dane (aby się przedstawić przy wysyłaniu poczty), ustawiasz podpisu, wyłączasz kopiowanie wysyłanej poczty oraz zostawiasz wyłączone okresowe sprawdzanie poczty.

Et voilla.

No prawie wszystko :]

Tylko teraz jak bede chciał poczte odebrać to płace tylko za połączenie z GPRSem tak ?

I jak te meile bede mieć na fonie to na poczcie też zostaną ?

Domyślnie ściąga kopię poczty a nie całego maila.

Przy połączeniu płacisz tylko za odebrane/wysłane pakiety. Aby odebrać pocztę, wystarczy tylko ->MESSAGING->EMAIL->WIĘCEJ (ja mam tel. z Vodafone CZ i u mnie jest MORE - czyli prawy klawisz funkcyjny) a następnie WYŚLIJ/ODBIERZ.