Konfiguracja wentylatorów w Obudowie Zalman Z3 Plus

Witam mam problem z właściwą konfiguracją wentylatorów tak by komputer nie zaciągał powietrza przez nieofiltrowane miejsca, mianowicie ciągnie powietrze przez śledzie na karty rozszerzeń, na górze przez puste miejsce po wentylatorze, aktualnie mam jeden z tyłu wyciągający, jeden na górze z tyłu obudowy, jeden z przodu wciągający i jeden wsadziłem jako między klatką 5.25’’ a miejscem na dysk ssd i przedziela go karta graficzna na pół z dołu idzie na radiator karty, mostek południowy itp, a u góry dodatkowe powietrze dla coolera cpu, w uefi ustawiłem wentyle z tyłu na 3/10 z przodu na 6/10 i teoretyczne powinno być więcej wtłaczanego powietrza niż wytłoczonego, ale tak się nie dzieje. Temperatury GPU przy grze w wiedźmina 70*C bez podkręcania, to trochę za dużo zawsze miałem 55*C, do 65 było po podkręceniu do 1100/1500Mhz, komputer jest wyczyszczony dokładnie z kurzu, pasta na CPU nie jest nowa ma rok ale nie powinno to robić żadnego problemu z resztą jest 67*C ale przy 2000 RPM :C. Jakieś porady? Pozdrawiam.

EDIT: FX 6300 4.2Ghz, Spartan Pro, MSI R9 270, AsRock 970 Extreme3 R2.0

Teoretycznie. Jeżeli jest duża różnica ciśnień, to może zaciągać powietrze z tyłu. Postaraj się wyrównać ilości powietrza wtłaczanego i wytłaczanego z budy.