Konfiguracja WR743ND V2

Witam.

Jeśli internet podłączasz do portu LAN jak w obecnym a nie do portu wan to komunikat nie powinien dziwić. Ważne aby internet działał, komunikat nie jest istotny.

Sam router nie jest najwyższych lotów, podejrzewam że oba najbardziej to różnią się, ale kształtem obudowy.

Tylko,że nie działa.Raz coś mi się udało zrobić to był tylko na laptopie a nie było wifi

Podglądnij na obecnym routerze w jakim trybie pracuje i ustaw tak samo http://www.tp-link.com.pl/FAQ-403.html

stary pracuje w trybie AP Router:    Wireless Broadband Router

a w nowym nie ma czegos takiego

Najpewniej opcja druga oznacza ten tryb. Ewentualnie możesz sprawdzić każdy po kolei.

Zrobiłem jak mówisz,nie wykrywa wifi

Czyli jaki tryb wybrałeś, wireless router czy inny?

Router i Client Router

Wybierz “Wireless Router”, ustaw nazwę sieci i hasło, oraz najważniejsze - wyłącz serwer dhcp. Adresy twoje urządzenia dostają z routera na kominie. Twój tp-link robi tylko za ap.

| Client Router  |
| Router  |
| Repeater(Range Extender)  |
| Bridge with AP  |
|

Client

Mam tylko takie opcje,nie mam Wireless Router

|

No to wybierz “Router”

Nic więcej nie muszę konfigurować,tylko to co napisałeś ?

Wg. mnie? Tak. Napisz tylko, czy wszystko działa.

Napiszę jakiś czas bo póki co rodzina potrzebuje skorzystać z internetu,byłbym wdzięczny gdybyś obserwował temat bo widzę,że masz pojęcie o tym co piszesz.

Ok sprawdziłem i działa :D,tylko nadal wolno ale już lepiej mam int 8mb/s myslisz,ze nowy router z np 2 antenami po 5dbi rozwiąże problem? Łączę sie komputerem stacjonarym przez adapter.

Nie wiem. Jaki adapter, jaka odległość komputera od routera, jakie umiejscowienie routera, jakieś ściany po drodze, co znaczy wolno?

Trace zasięg mam z caly zagieg a nagle 2 kreski i szybkość połączenia spada,adapter to http://www.eye-fi.pl/pl/p/Karta-sieciowa-WiFi-Ovislink-Airlive-WN-370-n-150-Mbps/45

Dzisiaj dostanę antenę 12 dbi może się polepszy,bo aktualnie w starej chyba 3 jest.Odległośc około 10m,router jest na parapecie,po drodze mam 2 x1,5m scian

Jeżeli możesz, to zmień umiejscowienie routera. Jak to nic nie da, to pozostaje tylko zmiana na mocniejsze urządzenie. Bardzo mocne radio i dobre pokrycie ma np. TL-WR1043ND

Ok więc mam już antene 12dbi podłączyłem ją pod adapter a atene 5 dbi pod router i działa b.dobrze.Mam pytanie jeśli ktoś będzie korzystał na laptopie przez kabel ethernet a ja przez wifi to jaki jest podział internetu ? Osoba na ethernecie zabiera net mi na wifi ?