[konfiguracja] Wydajność do ceny

Pewnie by dało :slight_smile: albo wręcz napewno.

Ale zamówienie już poszło, sprzęt będzie w poniedziałek. Mały niedosyt jest, ale zmieściłem się w budżecie, zostało nawet na flaszkę :stuck_out_tongue: dobrą.

Myślę że na 4 lata mi wystarczy, jeżeli będzie działał bezproblemowo, jak juz napisałem może za pół roku lub za rok, kupie bardziej wypasiony procesor i może ramy dd3 2x2gb.


A wracając do procesorów wielordzeniowych to nie wiem czy dobrze zrozumiałem czytając na necie artykuły. Na moim przykładzie:

Mam procesor 2x2500 i każdy obsługuje inny wątek, czyli powiedzmy odpalam jeden program zajmuje się nim jeden rdzeń, odpalam drugi program zajmuje sie nim w miare potrzeby drugi (bo myślę że że działający foobar + ff, nie będzie wzbudzał drugiego :P). Ale powiedzmy mam przypadek że odpalam bardzo zasobo/procesorożerny program i wykorzystuję mi jeden rdzeń w 100% czy w takim wypadku drugi rusza mu z pomocą? Czy w tym przypadku mam jeden jakby to powiedziec procesor 2500?

I jeszcze jedno pytanie czy 2,5GHz Core Duo to to samo co 2,5GHz pentium jednordzeniowy, czy powiedzmy architektura samego procesora została zmieniona i jest on wydajniejszy?

Jeśli ten program jest wielowątkowy - to tak. Jak nie - to nie.

Jest znacznie wydajniejszy, a system stara się sam rozłożyć mniej więcej równomiernie procesy.

Ja bym w pierwszej kolejności zmienił grafike :s potem ew proc

No i problemy, płyta Gigabyte’a wysypała sie przy tym procesorze. Może tak miało być :slight_smile:

I pilna sprawa jakie model do tego procka, chodzi mi o tego Asusa bo modeli P5Q jest milion pięćset sto dziewięćset.

Cena ok 400zł.

Może być mniej :wink:

Otwarty jestem też na inne (sprawdzone) propozycje :slight_smile:

http://www.ceneo.pl/1536771

MSI P45 Neo3