Konfiguracja Xen dla innych Linuksów

Chciałbym sobie skonfigurować Xen i zmigrować do niego dwa systemy z VirtualBoksa(Ubuntu i OpenSUSE). Obecny system, tzn. OpenSUSE 11.3, którego mam uruchomionego fizycznie na dysku i nie pracuje pod kontrolą maszyny wirtualnej powinien pracować w roli hyperwizora.

Dla Xen wymagane jest specjalne jądro chyba, by system pracował mi w roli hyperwizora. Obecnie mam jądro na pulpit i domyślne. Mógłby ktoś upewnić mnie, że wykorzystanie Xen nie pogorszy czasu pracy na baterii w stosunku do obecnego rozwiązania(VirtualBox). Czy systemy goście będą mogły sobie wywłaszczać sprzęt(np. kartę grafiki), by następnie zwolnić ją dla innych systemów? Czy będą móc korzystać z zaawansowanych funkcji karty graficznej(wydaje mi się, że tak)?

Mógłbym prosić o jakieś odnośniki do howto configure xen?

Dodane 20.11.2010 (So) 14:06

Dobra.

Zainstalowałem i skonfigurowałem wszystko bez problemu. Mam system pracujący, jako DOM0 z efektami pulpitu i innymi rzeczami. System przy dużym obciążeniu działa zauważalnie wolniej. Zdaję sobie sprawę, że system w DOM0 powinien być minimalny - jednak mam, jak mam.

Problem się pojawia przy próbie instalacji kolejnego systemu. Próbowałem z obrazu dysku - medium nie nadaje się do użycia. Użyłem urządzenia loop - medium nie nadaje się do użycia. Wypaliłem obraz i włożyłem płytkę do napędu - medium nie nadaje się do użycia.

W przypadku chęci migracji dysku z VirtualBoksa(przekonwertowaniu obrazu do raw) otrzymywałem komunikat: “nie można odnaleźć jądra systemu”.

Korzystam z modułu Yast-a, czyli aplikacji virt-manager.

Dodane 20.11.2010 (So) 14:11

virt-install --name OpenSUSE11.4 --ram 1000 --file /home/super/xen/OpenSUSE\ 11.4/sda --network bridge:wlan0 --cdrom /unprivate/slawek/openSUSE-KDE-LiveCD-Build0845-i686.iso 

ERROR Goście parawirtualizowani nie mogą być instalowani z nośnika CD-ROM.

Masz dla użytkownika z którego wykonujesz polecenie dodane uprawnienia do korzystania z wirtualizacji?

Drugą maszynę wirtualną próbuję zainstalować poprzez Yast(czyli z poziomu superużytkownika).