Konfigurowanie mikrofonu

Gdy podłącze do komputera mikrofon on nie działa. I tu moje pytanie jak ustawić go w kompie żeby działał??

Panel sterowania,dźwięki i urządzenia audio,zakładka audio,głośność przy nagrywaniu dźwięku,zaznacz mikrofon.

i dalej nie działa mi mikrofon!! może cos jeszcze mam zrobić??

W jakim programie zamierzasz wykorzystywać mikrofon i jaką masz kartę dźwiękową?

Ckarte dżwiękową nie wiem jak sprawdzić

A mikrofonu chcem używać do wszystkiego (śpiewania,gadania itp)

Albo po prostu mam zwalony mikrofon

Jakbyś napisał wszystko dokładnie to problem by się szybciej rozwiązało,a tak to trzeba ciągle się o coś dopytywać.Jaką masz kartę dźwiękową sprawdzisz tym programem http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183 .Kolejne pytanie gdzie podłączasz ten mikrofon z tyłu komputera i do jakiego koloru gniazda,a może masz podłączony do przedniego panelu w obudowie?U mnie np. gdy podłączę mikrofon do przedniego panelu to muszę w konfiguracji karty wybrać:mikrofon przedniego panelu.

Jak masz wielokanałową kartę dźwiękową, to sprawdź czy w ustawieniach karty nie masz przypisanych głośników do gniazdka mikrofonu.

podłanczam do różowego wejścia

Karta dźwiękowa VIA AC’97 Enhanced Audio Controller

i pisze jeszcze (w tej samej kategori)

Karta dźwiękowa C-Media CMI8738/C3DX Audio Device

Poszukaj programu do konfiguracji karty dźwiękowej. Powinien być na pasku systemowym po prawej, na dole. Nie głośniczek z miksera, tylko osobny program. W tym programie musisz sprawdzić konfigurację wejść / wyjść. Do różowego gniazdka mogą być przypisane tylne (bądź inne) głośniki. Tam musisz odpowiednio to ustawić.