Konflikt antywirusow

Mam pytanie o instalowanie antywirusow :slight_smile: . Wiem, ze nie jest wskazane instalowanie i uzywanie dwoch antywirusow w jednym czasie. Mam juz zainstalowanego Nortona, ale chcialabym zainstalowac Kaspersky’ego. Czy musze odinstalowac Nortona, zeby zainstalowac Kaspersky’ego? Czy moge najpierw zainstalowac Kaspersky’ego, a potem dopiero usunac Nortona? Tzn czy to prawda, ze jesli nie odinstaluje najpierw Nortona to instalujac Kaspersky’ego moze dojsc do jakiejs zmiany w Kasperskym i nie bedzie on wlasciwie dzialal? Jestem w tym temacie zielona, wiec prosze o pomoc ![-o<

Żeby mozna było zainstalowac inny program antywirusowy nalezy obecnie uzywany usunąć, inaczej kaspersky niezechce sie zainstalowac bo wykryje ze jest juz program av i zaproponuje aby go najpierw usunac potem instlacja kasperskyego bedzie przebiegała własciwie

Nie możesz zainstalowac dwóch antywirusów bo w przeciwnym wypadku antywirusy będą pokazywali fałszywe wirusy których nie ma.

komputer zamuli tak że nie będziesz mógł nic zrobić na nim.

Skoro:

to po co pytasz? Każdy, kto ci odpowie, zrobi to bo wie

katka7 , Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to

znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i

popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może zostać usunięty.

Co do instalacji 2 antywirusów to sprawa nie jest taka pewna że nie można mieć dwóch na jednym komputerze.Sam używam na co dzień G-Daty a dodatkowo mam Kasperskiego Anty-Wirus 6.0 SOS - jest to wersja która posiada skanera tylko na żądanie i można ją instalować majac już jednego antywira.Warunkiem jest tu na pewno to aby tylko jeden był włączony jako ochrona podstawowa.

pod swoimi wypocinami masz napisane cyt.: “piszę poprawnie po Polsku”. Gdyby nie ten podpis, nie czepiał bym się, szczególnie że ten bandycki kraj mam dawno gdzieś…, jednak jeśli by poprawnie po Polsku być miało, brzmieć by następująco musiało: “dwóch programów antywirusowych bo w przeciwnym wypadku programy te będą wskazywały obecność “fałszywych” wirusów” (cokolwiek przez to rozumiesz) Pozdrowienia dla wszystkich Polaków - buraków :wink:

Hm.A co zrobic w przypadku, gdy moja klawiatura nie posiada polskich znakow? :? Razem z moja klawiatura jestesmy poza granicami PL :? Ale wszystkim dziekuje za odpowiedzi :smiley:

Slowo tylko do POPULI…zle mnie zrozumiales lub zrozumialas. Wiem, ze nie powinno sie instalowac i uzywac dwoch antywirusow, ale mi chodzilo o sam moment instalacji, czy musze wyrzucic ten pierwszy, zeby zainstalowac tan drugi. A np. jesli w momencie, gdy wyrzuce pierwszy i bede sciagac z netu ten drugi to jaka mam gwarancje, ze w tym czasie nie sciagne sobie jakiegos swinstwa?? :?: O to mi chodzilo. Ale dziekuje POPULO, ze zechciales/las wypowiedziec sie na ten temat.Odkrywcze :idea: :wink:

A kto Ci każe odinstalowywać antywirusa przed sciągnieciem z sieci nowego? Sam moment sciągania programy antywirusowego nie wymaga aby poprzedni został usunięty, poprostu na czas kiedy usuwasz stary program i system wymaga restartu a później instalacji nowego antywira wystarczy odłączyć kabelek od neta lub wyłączyć kartę sieciową.

Wytedy należy skorzystać z TEJ porady. Zastosuj się do niej bo moja prośba jest w dalszym ciągu aktualna.