Konflikt antywirusow

(Lokal13) #1

Mam pytanie o instalowanie antywirusow :slight_smile: . Wiem, ze nie jest wskazane instalowanie i uzywanie dwoch antywirusow w jednym czasie. Mam juz zainstalowanego Nortona, ale chcialabym zainstalowac Kaspersky'ego. Czy musze odinstalowac Nortona, zeby zainstalowac Kaspersky'ego? Czy moge najpierw zainstalowac Kaspersky'ego, a potem dopiero usunac Nortona? Tzn czy to prawda, ze jesli nie odinstaluje najpierw Nortona to instalujac Kaspersky'ego moze dojsc do jakiejs zmiany w Kasperskym i nie bedzie on wlasciwie dzialal? Jestem w tym temacie zielona, wiec prosze o pomoc [-o<

(Iset112) #2

呕eby mozna by艂o zainstalowac inny program antywirusowy nalezy obecnie uzywany usun膮膰, inaczej kaspersky niezechce sie zainstalowac bo wykryje ze jest juz program av i zaproponuje aby go najpierw usunac potem instlacja kasperskyego bedzie przebiega艂a w艂asciwie

(huber2t) #3

Nie mo偶esz zainstalowac dw贸ch antywirus贸w bo w przeciwnym wypadku antywirusy b臋d膮 pokazywali fa艂szywe wirusy kt贸rych nie ma.

(Chillout) #4

komputer zamuli tak 偶e nie b臋dziesz m贸g艂 nic zrobi膰 na nim.

(popula) #5

Skoro:

to po co pytasz? Ka偶dy, kto ci odpowie, zrobi to bo wie

(sdar) #6

katka7 , Na forum obowi膮zuje u偶ywanie polskiej pisowni (w艂膮czaj膮c w to

znaki typu 膮, 艣, 膰, 艂, 贸 itd). Zastosuj si臋 prosz臋 do tej zasady i

popraw b艂臋dy. W przeciwnym wypadku temat mo偶e zosta膰 usuni臋ty.

(Pgg) #7

Co do instalacji 2 antywirus贸w to sprawa nie jest taka pewna 偶e nie mo偶na mie膰 dw贸ch na jednym komputerze.Sam u偶ywam na co dzie艅 G-Daty a dodatkowo mam Kasperskiego Anty-Wirus 6.0 SOS - jest to wersja kt贸ra posiada skanera tylko na 偶膮danie i mo偶na j膮 instalowa膰 majac ju偶 jednego antywira.Warunkiem jest tu na pewno to aby tylko jeden by艂 w艂膮czony jako ochrona podstawowa.

(Panciasteczko) #8

pod swoimi wypocinami masz napisane cyt.: "pisz臋 poprawnie po Polsku". Gdyby nie ten podpis, nie czepia艂 bym si臋, szczeg贸lnie 偶e ten bandycki kraj mam dawno gdzie艣..., jednak je艣li by poprawnie po Polsku by膰 mia艂o, brzmie膰 by nast臋puj膮co musia艂o: "dw贸ch program贸w antywirusowych bo w przeciwnym wypadku programy te b臋d膮 wskazywa艂y obecno艣膰 "fa艂szywych" wirus贸w" (cokolwiek przez to rozumiesz) Pozdrowienia dla wszystkich Polak贸w - burak贸w :wink:

(Lokal13) #9

Hm.A co zrobic w przypadku, gdy moja klawiatura nie posiada polskich znakow? :? Razem z moja klawiatura jestesmy poza granicami PL :? Ale wszystkim dziekuje za odpowiedzi :smiley:

Slowo tylko do POPULI..zle mnie zrozumiales lub zrozumialas. Wiem, ze nie powinno sie instalowac i uzywac dwoch antywirusow, ale mi chodzilo o sam moment instalacji, czy musze wyrzucic ten pierwszy, zeby zainstalowac tan drugi. A np. jesli w momencie, gdy wyrzuce pierwszy i bede sciagac z netu ten drugi to jaka mam gwarancje, ze w tym czasie nie sciagne sobie jakiegos swinstwa?? :?: O to mi chodzilo. Ale dziekuje POPULO, ze zechciales/las wypowiedziec sie na ten temat.Odkrywcze :idea: :wink:

(Pgg) #10

A kto Ci ka偶e odinstalowywa膰 antywirusa przed sci膮gnieciem z sieci nowego? Sam moment sci膮gania programy antywirusowego nie wymaga aby poprzedni zosta艂 usuni臋ty, poprostu na czas kiedy usuwasz stary program i system wymaga restartu a p贸藕niej instalacji nowego antywira wystarczy od艂膮czy膰 kabelek od neta lub wy艂膮czy膰 kart臋 sieciow膮.

(sdar) #11

Wytedy nale偶y skorzysta膰 z TEJ porady. Zastosuj si臋 do niej bo moja pro艣ba jest w dalszym ci膮gu aktualna.