Konflikt bezprzewodowej sieci domowej

(ByczY) #1

Witam. Od wczoraj mam problem z którym nie bardzo potrafię się uporac :confused: (tak przy okazji nie moge robic "c" z kreseczką :P) Mianowcie, w moim pokoju jest router z wi-fi. Ja korzystam z internetu na nootbooku. Siostra ma komputer stacjonarny i korzysta z internetu za pomocą adaptera wi-fi. Problem polega na tym, że ona może używac internetu tylko wtedy kiedy ja wyłączę swoją kartę sieciową, kiedy włącze słysze przez ściane łacinę :stuck_out_tongue: Czy ktoś może mi wyjaśnic skąd się bierze problem? no i oczywiście jak się z nim uporac. Próbowałem przydzielac IP statycznie ale to nie pomaga.

(system) #2

Dla próby podłącz swojego laptopa do routera kablem LAN, wyłączając na czas próby w Menadżerze urządzeń kartę bezprzewodową i sprawdź rezultat u siostry.

-- Dodane 10.10.2010 (N) 11:29 --

Teoretycznie na routerze WiFi może "wisieć" wiele komputerów z kartami WiFi, no ale spróbować j.w. warto. Rzecz jasna na "asymetryczne" wykorzystanie łącza przez wiele komputerów jest lek pod nazwą cFos , no ale to już inna historia.

(Starkowski Dawid) #3

Możliwe, że używacie tego samego adresu IP.

[Win]+R -> cmd -> ipconfig

Sprawdź na liście karty bezprzewodowe.

Co do 'ć' - czasami sterowniki do kart graficznych (Intel i chyba ATI) mogą używać [alt]+c jako skrótu.

Prawym na pulpit, znajdź ustawienia swojego producenta i spróbuj wyłączyć skróty klawiszowe.

(Sitemaster) #4

No to jak jest konflikt - znaczy oba kompy mają takie samo ip.

Albo trza na routerze włączyć dhcp i na kompach dać ustawienia na Auto, albo na kompach wpisać na sztywno różne ip i nie powinno byc więcej problemu.

(ByczY) #5

Więc tak, doszedłem do tego, że internet działą zarówno na ip statycznym jak i dynamicznym. Problem jak zauważyłem polega chyba na jakości bądź sile sygnału. KIedy jestem u siebie u niej jest problem a kiedy oboje znajdujemy sie w jednym pomieszczeniu to wtedy problemu nie ma. W czym jest problem?

-- Dodane 12.10.2010 (Wt) 18:08 --

Problem został rozwiązany. Wymieniłem adapter na taki z antena. Teraz necik śmiga aż miło. Mam jeszcze jedno pytanie. Z jaką maksymalną prędkością mogą byc przesylane pliki od siostry do mnie? bo póki co to śmiga max 1.5mb/s. Da się coś z tym zrobic?