Konflikt HP lj 1020 z printserwerem

Witam

Mam pod kompa podpięte dwie drukarki

hp lj 1020 i canona ip 4600, są udostępnione w lan-ie i można na nich drukować z każdego kompa w sieci domowej. Trochę mnie zaczęło denerwować że do drukowania z innych muszę włączać mojego kompa więc kupiłem printserwer d-link dpr 1061. I tu zaczynają się schody, Serwer podpiąłem pod switcha, dorzuciłem drukarki i zonk, canon odpalił od strzału i śmiga pięknie, natomiast hp zainstalował się, system go widzi ale za cholerę nie chce drukować, bierze dokument do pamięci a potem się wywala. Dokładnie to samo dzieje się na innych kompach, wszystkie mają XP. Zadzwoniłem do D-linka ale oni centrum obsługi to tylko dla jaj chyba trzymają bo takich młotków to dawno nie spotkałem. Próbowałem przeinstalowywać stery, kombinować jak w instrukcji piszą i nic. Z tego co zdążyłem się już zorientować w sieci to z tym modelem drukarek hp jest problem z pracą pod printserwerami ale nigdzie nie udało mi się znaleźć rozwiązania. Wymiana drukarek nie wchodzi w grę bo mam ich kilka i świetnie się spisują ogólnie co najwyżej mogę kombinować z wymianą printserwera ale wolałbym rozwiązać problem bo sprzęcik mi się podoba. Czy ktoś miał już podobny problem? Macie jakieś pomysły na rozwiązanie? Będę wdzięczny za pomoc .