Konflikt IP


(Ewela2085) #1

U mojej kumpeli właśnie wyskoczył komunikat " nastąpił koonflikt adresów IP. gdyż inny komputer w naszej sieci posiada taki sam adres..." baaardzo dziwne... proszę o poradę..


(kranzio) #2

Ktoś się jej pewnie podłączył do sieci. Co to za sieć? Przewodowa, czy bezprzewodowa?


(Ewela2085) #3

Bezprzewodowa. Mieszkamy na stancjii w 4 osoby korzystamy z jednego routera. Koleżanka korzysta z Wi Fi. Wcześniej nie było takiego problemu. Mamy hasło dostępu.


(Ghosthanys) #4

ktoś się bawi adresem IP to znaczy ,że ktoś w swoich ustawieniach karty sieciowej wpisał adres IP kumpeli taką sytuację zgłasza się administratorowi sieci, a on będzie wiedział kto to taki


(qbpm) #5

Niekoniecznie ktoś się bawi. Mogło być np tak, że router został zresetowany, a na komputerze kumpeli był wcześniej przydzielony ip. Jak router się podniósł to nie pamiętał, że tamten adres jest przydzielony, i przydzielił innemu komputerowi taki sam.


(Ewela2085) #6

Hmm. Ale dla jakich korzyści ktoś mógłby korzystać z jej adresu IP?? a administratora sieci to my chyba nie mamy.. nie do końca znam się na tym...


(nic ciekawego) #7

Na wszystkich komputerach trzeba ustawić "dynamiczne przydzielanie IP" bądź przypisać adres ręcznie pamiętając że kolejne osoby podłączające się do sieci powinny też ręcznie ustawić adresy IP.

Nie musiał nikt specjalnie ustawiać jej IP, wystarczy że na jednym komputerze jest ustawione ręcznie IP a na reszcie dynamicznie. Miałem u siebie taki problem przy podłączeniu dwóch kompów lecz nie jest to reguła, przez jakiś czas działało a potem wyskoczył ten konflikt.

Zmiana ustawień, tak powinno być ustawione na wszystkich komputerach.

Prawy klawisz na połączeniu sieciowym, właściwości, protokół internetowy (TCT/IP), właściwości, uzyskaj adres IP automatycznie.


(Ewela2085) #8

Dziękuję za poradę. Miłego dnia : )