Konflikt płyta główna a grafika NOWE!

Tak jak w tytule mam problem ze współpracą karty graficznej MSI NX7900 czyli popularnie zwanej 7900 GTO a płytą główną GIGABYTE GA-965P-DS4.

Jak to się objawia?? – :

3DMark-06 wynik ok 4500 punktów

Gra NFS Carbon można grać na najwyższych parametrach tylko 1-2 min. potem karta blokuje grę informacją o przekroczeniu temp. temperatura doszła do 100 st.

Błagam o pomoc !!

Zmień chłodzenie karty.Może zasilacz Ci nie wytrzymuje? Bodaj cały konfig.

Sam wybierałeś konfiguracje ? Czy to składak ze sklepu ? czy :slight_smile: składak w kartonie z serii NTT itp.itd.

Ja myślę że sprzęt masz zwyczajnie źle dobrany i d…a z tego będzie dopóki tak jak mówi D@widoS nie zmienisz chłodzenia.

Co do zasilacza to absolutnie się nie zgadzam bo miałem 300W który mi się spalił aa teraz jade na 200W :slight_smile: i wszystko gra.

Kable nie zablokowały wentyla? ta karta normalnie chodzi przy temp 40-50.

Popraw przepływ powietrza.

Jaką masz resztę kompa.

Zależy jaka firma, dobry (markowy) 200W będzie lepszy od codegena czy podobnego szajsu 300-400W.

Kompa sam zestawiłem i złożyli mi w firmie (terra.com.pl)

Zestawienie :

Grafika

NVIDIA GeForce 7900 GTO 512MB DDR3 PCI-E

Płyta

GIGABYTE GA-965P-DS4

Procek

Intel 2Duo 6300 2x 1,86 GHz

Ram

2 x 512 Geil DDR II 800 MHz DUAL ULTRA

Dysk

2 x 250 GB SATA-II 16MB

Zasilacz

Tagan 480 Watt

Karty:

kontroler 2xATA/RAID

TV Winfast DV2000

dodatkowy radiator na obudowie, w miejsce tunelu na boku obudowy.

Co do kabelków to wszystko “wpożo” same sata i cienkie ata nie ma szans na zablokowanie

Zasilacz dobry. Zobacz czy wentyl sie kreci na grafie. Podaj jaka jest temperatura w IDLE.

Wszystko działa jak należy

temp. kompa 40 st C

( nie wiem co to IDLE ale w biosie temp 40 st C)

Temp wzrasta bardzo jak tylko odpalam NFS Carbon lub 3DMARK 2006.

Jak nie robię nic grafo-żernego to jest wszystko OK.

Normalne…

W stresie temp. zawsze wzrasta ale jak wzrasta za bardzo to niedobrze.

Zmień chłodzenie i powinno być dobrze.

Otwórz obudowe podstaw jakiś wentylator i załącz grę.

Ja mam 7600GT i na sterach 93.71 komp mi sie restartował, ty pewnie tez je masz. Odinstaluj te stery, przeczyść rejestr DriverCleanerem i zainstaluj stery 91.47 i daj znac

Tutaj masz dokładny opis tej procedury.>>>>>>>>>

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … rownik%F3w

Witam !!

D@widoS zrobiłem jak Kazałeś !!

i dalej d…a

W NFS zacina się temp dochodzi do 98 st.

wydłubałem karte TV bo była najbliżej ale dalej jest to samo.

POMOCY !!

Zobacz czy chłodzenie dotyka rdzenia (czy się nie poluzowało), czasami karty nie stykają się chłodzeniem z GPU.

No widzisz jak Ci się to smarzy??

Jeśli to nie pomoże co powiedział >>>

To zmień na jakieś porządne chłodzenie 8)

wyciągnij grafe i idz do kogoś innego ją przetestowac :wink:

To znowu ja !!

Sprawdziłem wszystko wygląda OK !!

W serwisie powiedzieli że ta grafika (MSI NVIDIA GeForce 7900 GTO 512MB DDR3 PCI-E) nie będzie pracowała z moją płytą (GIGABYTE GA-965P-DS4).

Obiecali wymianę karty graficznej bo płyty nie chcę się pozbywać.

Myślę że mają rację !!

Tak w ogóle to polecam Ich wszystkim. Starają się chłopaki i dbają o swoją reputację.

Pozdrawiam i DZIĘKI za dobre rady.

(zresztą jak zwykle !!

Na jaką?

Głupoty gadają płyta ma PCI-E tak samo karta, karta jedna z lepszych, jak bym miał 1000 na kartę to bym ją brał, dalej opłaca się brać 8800 GTS 320 MB (1200).

Lepiej uważaj żeby jakiegoś gniota nie sprzedali, wymiana na ten sam model, lub 8800 GTS 320 MB.

z tego co wiem to na płyty gigabyta ds4,dq6 uczulone są gf7900 są problemy z montowanie karty poczytajcie http://pclab.pl/art21863-11.html