Konfortowa praca z systemem Vista - wymagania?

Czytałem już niejednokrotnie wymagania systemu vista podawane na stronie Microsoft, ale chciałbym się dowiedzieć od was. Jakie są wymagania tego systemu do komfortowe pracy?

Czy 1gb pamieci ram i procesor core 2 duo wystarcza? Słyszałem rózne opinie i podobno system po dłuższej pracy spowalniał.

Pozdrawiam :slight_smile:

Zależy jaki dokładnie procesor, jaka karta graficzna. Do naprawdę komfortowej pracy trzeba mieć (wg mnie) przynajmniej 1,5 GB ramu.

Każdy system po dłuższej pracy spowalnia :slight_smile:

spoko…będzie chodzić płynnie…

komfort to pojęcie względne, mi nie wystarczało 1 GB RAM

widać było, że działa wolniej niż XP

przy 2 GB jest ok

pewnie po wydaniu SP1 będzie jeszcze lepiej

głównie zależy od tego co rozumiesz przez komfort…zależy jeszcze czy ram w dualu… jak tak to przy takim konfigu po updatach będzie dziłął system tak jak xp

nie będzie

chyba, że SP1 bardzo przyspieszy Vistę

na to liczę

zrób testy zegarkiem w ręku ile zajmują poszczególne operacje w XP i Viscie

nowy10 jeśli chodzi o kopjowanie itp to racja…ale np. office 2007 chodzi tak samo jak xp, albo ciut szybciej…ja też ze stoperem mirzyłem wszysyko- wymiki takie same jak xp lub minimalne róznice (raz szybcie, raz wolniej)…nie wiem…może to przez moje readyboost??

nie używam ale byc może

reasumując przy 2 GB jest komfort pracy, przy 1 GB nieco wolniej niż XP

poczekajmy do SP1, będzie już niedługo i ma przyspieszyć Vistę

napisz co działalo szybciej i co wolniej

już nie pamiętam…to było gdzieś w maju robione…chyba wolniej działał corel draw x3 a szybciej media player

Złączono Posta : 25.11.2007 (Nie) 20:54

reszty nie pamiętam, ale różniece przy różnych funkcjach programów nie rózniły się czasem więcej niż o 0,2s

Zalezy to od tego co glównie robisz. Nie zawsze 1 GB oznacza super komfort. Jeżeli zabierasz się za gry to 1GB to za mało. Do pracy biurowej wystarczy. Mi na moim kompie (konfig. w stpce) pracuje sie bardzo komfortowo.