Koniec kadencji Balcerowicza

Z dniem dzisiejszym kończy się kadencja profesora Leszka Balcerowicza. Co sądzicie o jego kadencji? Jest to wielka strata dla NBP, jak i całego narodu. Te 6 lat było obfite w liczne sukcesy. Podziękujmy panu Leszkowi.

Dziękuję.

A terazna jego miejsce przyjdzie “apolityczny geniusz finansów” Pan Skrzypek ;]

Kochani! !!

Złączono Posta : 10.01.2007 (Sro) 19:38

ekspertami???

model12 zdecydowanie nie podzielam Twej opinii. Wydaje mi się, że chciałeś zrobić porównanie - krytykowanie np. osoby na stanowisko NBP a udział w jakichś wyborach…

model12

kochany mój drugi kierunke studiów to ekonomia, i uwierz mi ze ten człowiek był kims kto był odpowiednia osoba na tym stanowisku, potrafił twarda reka trzymac nasze finanse, i nie ugiać sie przed namowami rzadu (bo NBP to podobno instytucja niezależna) a teraz gdy wejdze koleszka braci K, to uwierz mi ze pieniadze z NBP będą trwonione na lewo i prawo! !!

wiem ze to jest fizyczna niemożliwością ale jak to mój wykładowca powiedział: "…BALCEROWICZ MUSI ZOSTAC! !!

Najprawdopodobniej Pan prof. Leszek Balcerowicz wyjedzie teraz na stałe z naszego kraju i co najciekawsze właściwie na całym świecie przyjmą Go z otwartymi ramionami spełniając każde Jego życzenie. W związku z powyższym stracimy wybitną postać, której zawdzięczamy bardzo wiele. Jestem zdegustowany postawą polskich władz, które nie potrafią akceptować ludzi mądrzejszych od siebie.

@Mate121

Z całym szacunkiem nikogo nie chcę obrazić,poprostu mam dość wszelkiej krytyki na ten temat.POZDRO

Złączono Posta : 10.01.2007 (Sro) 19:59

To nie jest krytyka żadnej osoby,tylko nie cierpię jak się krytykuje,przecież niewiadomo jak Pan Skrzypek się sprawdzi,a gdzie się nie słucha to wszędzie krytyka,Pana Balcerowicza też krytykowano na początku i jednak wg mnie się sprawdził,a podejrzewam iż mam trochę więcej lat od panów wygłaszających swoje opinnie na forum.POZDRO

Zaczęła się właśnie “Kropka nad i” na TVN24 za chwilę rozmowa z Balcerowiczem.

model12 : …

@Mate121

Szanowny Panie to że robi Pan drugi fakultet z ekonomi,w niczym Pana nie usprawiedliwia,jak narazie to osoby w moim wieku płacą za pańskie studia,oczywiście nie wymawiam Panu tego,każdy uczy się tyle ile potrzebuje.POZDRO

Złączono Posta : 10.01.2007 (Sro) 20:13

@boczi.Dzieki idę oglądać.Spadam życzę wszystkim miłego wieczoru

model12, nie tylko wiek ma znaczenie, liczą się racjonalne argumenty.

ok

niestety nie płacisz za to nic - jestem na prywatnych (obydwa) wiec…

Ja też mam jako 2 ekonomię :lol: i popieram. To jest postać wybitna, człowiek niesamowicie pracowity i inteligentny, który wszystko zawdzięcza sobie.

No i raczej się tego nie nauczą :mrgreen:

Co do oceny pana profesora Balcerowicza, to Jego prawdziwą wartość docenimy jak zwykle “po szkodzie”. Peanów na cześć Jego zasług dla polskiej gospodarki pewnie w najbliższej kadencji jednak nie usłyszymy, ale może się doczekamy.

Na marginesie - przypominam zainteresowanym wiersz Norwida:

  • Coś ty Atenom zrobił, Sokratesie,

Norwid to mój ulubiony poeta, a przytoczony fragment jest doskonałym nawiązaniem. Ja pamiętam jeszcze, że Norwid napisał inny wiersz, tylko w tej chwili nie pamiętam tytułu. Ale mam go u siebie w domu, więc prędzej, czy później go znajdę :slight_smile:

Zazwyczaj patrzę z przymrużeiem oka na politykę w nszym kraju. Właściwie tak jest od jakiegoś czasu, gdy zauważyłem, że bez względu na to jaki rząd i tak się nic nie zmienia. Ale to co się dzieje teraz to skandal - partia politryczna będzie miała wgląd do naszych kieszenie. A więc pora wrócić do przechowywania pięniędzy w “świce” :slight_smile:

21:40 Skrzypek nowym prezesem NBP - Ech

Nie wiem czy pamietasz w jaki sposób i z jakiej partii został wybrany Balcerowicz na prezesa NBP więc przypomne Ci, że poparł go AWS w zamian za poparcie Unii Wolności budżetu w 2000 roku. UW nie była juz wtedy w koalicji z AWS’em.

Własnie Pan Balcerowicz był kandydatem UW na prezesa NBP.

Wniosek ?

Pan Skrzypek jest takim samym partyjnym kandydatem jak swego czasu Balcerowicz.

ale Balcerowicz nie jest taki podejrzany jak Skrzypek. Poza tym mozna się łatwo domyśleć jak to będzie, gdy na finansach położy łapę twój kochany PiS ;]

A ja przedstawię kilka liczb z 1989r. i 2005r.

inflacja: 639% i 1%

PKB na głowę mieszkańca: 1800$ i 12000$

Średnie zarobki: 34$ i 797$

PKB Polski: 68,3 miliarda $ i 280 miliardów $

To jest cytat z książki Tomasza Lisa “Polska, głupcze”

Skąd ten wniosek młody człowieku? :?

Nigdy nie popierałem ani nie głosowałem na tą partie.

Ułatwie Ci: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ght=wybory

Proszę, zobacz na kogo głosowałem. Łyso Ci teraz he ?

P.S. I nie jestem przeciwnikiem Balcerowicza. Błędne wnioski przyjacielu…

Pozdrawiam