Koniec kadencji Balcerowicza

(system) #1

Z dniem dzisiejszym kończy się kadencja profesora Leszka Balcerowicza. Co sądzicie o jego kadencji? Jest to wielka strata dla NBP, jak i całego narodu. Te 6 lat było obfite w liczne sukcesy. Podziękujmy panu Leszkowi.

Dziękuję.

(Jason X) #2

A terazna jego miejsce przyjdzie "apolityczny geniusz finansów" Pan Skrzypek ;]

(model12) #3

Kochani! !!

Złączono Posta : 10.01.2007 (Sro) 19:38

ekspertami???

(boczi) #4

model12 zdecydowanie nie podzielam Twej opinii. Wydaje mi się, że chciałeś zrobić porównanie - krytykowanie np. osoby na stanowisko NBP a udział w jakichś wyborach...

(Kobra10) #5

model12

kochany mój drugi kierunke studiów to ekonomia, i uwierz mi ze ten człowiek był kims kto był odpowiednia osoba na tym stanowisku, potrafił twarda reka trzymac nasze finanse, i nie ugiać sie przed namowami rzadu (bo NBP to podobno instytucja niezależna) a teraz gdy wejdze koleszka braci K, to uwierz mi ze pieniadze z NBP będą trwonione na lewo i prawo! !!

wiem ze to jest fizyczna niemożliwością ale jak to mój wykładowca powiedział: "...BALCEROWICZ MUSI ZOSTAC! !!

(system) #6

Najprawdopodobniej Pan prof. Leszek Balcerowicz wyjedzie teraz na stałe z naszego kraju i co najciekawsze właściwie na całym świecie przyjmą Go z otwartymi ramionami spełniając każde Jego życzenie. W związku z powyższym stracimy wybitną postać, której zawdzięczamy bardzo wiele. Jestem zdegustowany postawą polskich władz, które nie potrafią akceptować ludzi mądrzejszych od siebie.

(model12) #7

@Mate121

Z całym szacunkiem nikogo nie chcę obrazić,poprostu mam dość wszelkiej krytyki na ten temat.POZDRO

Złączono Posta : 10.01.2007 (Sro) 19:59

To nie jest krytyka żadnej osoby,tylko nie cierpię jak się krytykuje,przecież niewiadomo jak Pan Skrzypek się sprawdzi,a gdzie się nie słucha to wszędzie krytyka,Pana Balcerowicza też krytykowano na początku i jednak wg mnie się sprawdził,a podejrzewam iż mam trochę więcej lat od panów wygłaszających swoje opinnie na forum.POZDRO

(boczi) #8

Zaczęła się właśnie "Kropka nad i" na TVN24 za chwilę rozmowa z Balcerowiczem.

model12 : ...

(model12) #9

@Mate121

Szanowny Panie to że robi Pan drugi fakultet z ekonomi,w niczym Pana nie usprawiedliwia,jak narazie to osoby w moim wieku płacą za pańskie studia,oczywiście nie wymawiam Panu tego,każdy uczy się tyle ile potrzebuje.POZDRO

Złączono Posta : 10.01.2007 (Sro) 20:13

@boczi.Dzieki idę oglądać.Spadam życzę wszystkim miłego wieczoru

(boczi) #10

model12, nie tylko wiek ma znaczenie, liczą się racjonalne argumenty.

ok

(Kobra10) #11

niestety nie płacisz za to nic - jestem na prywatnych (obydwa) wiec..........

(Joan Sunshine) #12

Ja też mam jako 2 ekonomię :lol: i popieram. To jest postać wybitna, człowiek niesamowicie pracowity i inteligentny, który wszystko zawdzięcza sobie.

No i raczej się tego nie nauczą :mrgreen:

(Stary Dziad) #13

Co do oceny pana profesora Balcerowicza, to Jego prawdziwą wartość docenimy jak zwykle "po szkodzie". Peanów na cześć Jego zasług dla polskiej gospodarki pewnie w najbliższej kadencji jednak nie usłyszymy, ale może się doczekamy.

Na marginesie - przypominam zainteresowanym wiersz Norwida:

• Coś ty Atenom zrobił, Sokratesie,

(system) #14

Norwid to mój ulubiony poeta, a przytoczony fragment jest doskonałym nawiązaniem. Ja pamiętam jeszcze, że Norwid napisał inny wiersz, tylko w tej chwili nie pamiętam tytułu. Ale mam go u siebie w domu, więc prędzej, czy później go znajdę :slight_smile:

(Jason X) #15

Zazwyczaj patrzę z przymrużeiem oka na politykę w nszym kraju. Właściwie tak jest od jakiegoś czasu, gdy zauważyłem, że bez względu na to jaki rząd i tak się nic nie zmienia. Ale to co się dzieje teraz to skandal - partia politryczna będzie miała wgląd do naszych kieszenie. A więc pora wrócić do przechowywania pięniędzy w "świce" :slight_smile:

(boczi) #16

21:40 Skrzypek nowym prezesem NBP - Ech

(Bjkaras) #17

Nie wiem czy pamietasz w jaki sposób i z jakiej partii został wybrany Balcerowicz na prezesa NBP więc przypomne Ci, że poparł go AWS w zamian za poparcie Unii Wolności budżetu w 2000 roku. UW nie była juz wtedy w koalicji z AWS'em.

Własnie Pan Balcerowicz był kandydatem UW na prezesa NBP.

Wniosek ?

Pan Skrzypek jest takim samym partyjnym kandydatem jak swego czasu Balcerowicz.

(Jason X) #18

ale Balcerowicz nie jest taki podejrzany jak Skrzypek. Poza tym mozna się łatwo domyśleć jak to będzie, gdy na finansach położy łapę twój kochany PiS ;]

(Jacek Jako) #19

A ja przedstawię kilka liczb z 1989r. i 2005r.

inflacja: 639% i 1%

PKB na głowę mieszkańca: 1800$ i 12000$

Średnie zarobki: 34$ i 797$

PKB Polski: 68,3 miliarda $ i 280 miliardów $

To jest cytat z książki Tomasza Lisa "Polska, głupcze"

(Bjkaras) #20

Skąd ten wniosek młody człowieku? :?

Nigdy nie popierałem ani nie głosowałem na tą partie.

Ułatwie Ci: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... ght=wybory

Proszę, zobacz na kogo głosowałem. Łyso Ci teraz he ?

P.S. I nie jestem przeciwnikiem Balcerowicza. Błędne wnioski przyjacielu...

Pozdrawiam