Koniec kadencji Balcerowicza

I dobrze, że odchodzi najwyższy czas, pamiętam jak rozmawiałem z profesorami o panu Balcerowiczu, nie będę cytował - powiem oszczędny i skąpy.

Profesor odchodzi chcą powołać mało znanego człowieka, czy Rynek zareagował na tą sytucję :mrgreen:

Gospodarka sama się dobrze trzyma, szkoda że NBP nie pozwolia rozwinąć się małym przedsiębiorcą :frowning:

Banki i kredyty górą 8)

A może byś uargumentował swoje zdanie, a nie kierował się czyimś zdaniem, co świadczy o infantylności. No, słucham eksperta.

Docenisz go po fakcie.

eee… Jason patrz regulamin może. Ostrzeżenie dostałeś ponadto od Admina ;]

Pamiętam jak rozmawiałam z Profesorem, który z Panem Balcerowiczem był na roku na ówczesnym SGPiS. Tak się składa, że oszczędność, umiejętność właściwego gospodarowania (zwane czasami “skąpstwem” :mrgreen:) ograniczonymi zasobami oraz wyprowadzenia na prostą w przeciągu kilku lat gospodarki totalnie archaicznej i nieprzystosowanej do mechanizmów rynkowych wymaga właśnie takich działań.

A kto w głównej mierze przyczynił się do jej stworzenia? :mrgreen:

Powtórzę - mam ogromny szacunek dla Pana Balcerowicza. Znam trochę historię (nie śmiem wątpić, że Gutek2222 też i zapewne lepiej ode mnie) i zdania nie zmienię.

Także jestem osobą która docenia postać profesora Balcerowicza, ale:

  1. dziobek13: nie wiem o czym mają świadczyć te liczby bo nie jeden Balcerowicz jest twórcą postępu, a dla uzupełnienia dodaj jeszcze dług skarby państwa: 1990- 53 mld zł ; 2005- 440,3 mld złotych

  2. Odróżniajmy nieoceniony wkład w reformę gospodarczą z czasów kiedy profesor był ministrem, od czasów kiedy był prezesem NBP i zajmował się walką z inflacją i pozycją złotego.

  3. Faktycznie profesor Balcerowicz był z nadania politycznego, ale pamiętajmy że to profesor ekonomii, a nie magister, który pracę magisterską pisał o budowie mostów; ale generalnie to poczekamy, pożyjemy, zobaczymy, najwyżej $ pójdzie w górę !

Balcerowicz to był specjalista, dzieki niemu inflacja w Polsce jest b. niska.

Jego następca to wielka niewiadoma, a co prawdopodobne to wielkie kłopoty :?

To są liczby pokazujące skok jakiego dokonała Polska, i moim zdaniem Balcerowicz miał tu największy wkład - pokazują gdzie byśmy byli bez Balcerowicza

To jest bardzo względne, bo nie liczy się tylko wysokość długu ale również oprocentowanie, wysokość dochodów i czas na jaki bierzesz kredyt.

Bardzo dobrze ze odszedl ,byl twórcą mrozenia gospodarki pod koniec 20 w.bank centralny za jego kadencji nigdy nie zgadł przyszlorocznej inflacji.Czechy nie mialy Balcerowicza a ich gospodarka jest o klase przed naszą.W tych panstwach gdzie pomagal uzdrewiadż gospodarke następowal kryzys gospodarczy.

bolo11 , jak czytam co napisałeś, to mnie się mdło robi…

Poza tym - 3/4 z Was powinno poczytać na temat kompetencji Prezesa NBP zanim się zacznie wypowiadać, co to Pan prof. Balcerowicz zrobił lub nie zrobił…

Kompetencje się ostatnio zmieniły,całe szczęscie że przez ostatni czas w RPP byli ludzie któży mieli inne zdanie niż balcerowicz.I mamy wzrost gospodarczy.Balcerowicz to wielki teoretyk .