Koniec obsługi wersji 1803 a Windows Defender

To możesz go doinstalować normalnie i przeprogramujesz wtedy bez problemu. :grin:

Nie, wtedy przestaną działać, a nie znam oprogramowania “Open Source” do modyfikacji sterownika by w tle nie musiał działać Logitech Set Point.

Nie ma błędu. No chyba ze ktoś nie doczyta.
Ja proponuje przeczytać to. Dokładnie. Bardzo dokładnie
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4000735/windows-10-reinstall

P.S. Masz na dysku podstawy starego systemu. Trzeba było robić ostatnią opcję a nie resetowanie ustawień.
Ostatnia to format partycji. Pisze jak byk.

Używałam 3 opcji z listy " Nie zachowuj niczego":

" Wybierz jedną z następujących opcji, a następnie wybierz opcję Dalej :

  • Zachowaj pliki osobiste i aplikacje — spowoduje zachowanie danych osobistych, aplikacji i ustawień.
  • Zachowaj tylko pliki osobiste — ustawienia i dane osobiste zostaną zachowane, ale wszystkie Twoje aplikacje zostaną usunięte.
  • Nie zachowuj niczego — spowoduje to usunięcie wszystkich aplikacji, ustawień i danych osobistych.

Ostrzeżenie

Nie można cofnąć ponownej instalacji Windows 10. Pamiętaj, aby najpierw wykonać kopię zapasową plików, jeśli zostanie wybrana opcja Nie zachowuj niczego ."

Nie zachowuj niczego czy Usuń wszystko

Coś się zdecydować nie możesz

Po części jest racja. Ta opcja powinna usunąć wszystkie pliki użytkownika, czego nie zrobiła i nie dotyka innych partycji niż ta systemowa, co jest logiczne. Autorowi chodzi o błąd o którym wspomniał też Krystian3W.

Opcja Usuń wszystko jest opcją resetowania systemu i przy jej użyciu, tu zacytuje Microsoft, “Aplikacje niedostarczone z komputerem zostaną usunięte.” Reszta zostaje.

ok, więc nie “usuń wszystko” tylko " Nie zachowuj niczego". Zgodnie z opisem system powinien był:

  • usunąć wszystkie aplikacje - zrobił to, odinstalował wszystkie aplikacje zarówno te dostarczone z komputerem jak i zainstalowane przeze mnie
  • usunąć dane przechowywane w innych folderach lub na innych dyskach - i tego nie zrobił.

Przy czym jeśli miałabym się czepiać :wink: to zgodnie z opisem poniżej nawet gdybym wybrała opcję “usuń wszystko” to dane przechowywane w innych folderach też powinny być usunięte.

Typ ponownej instalacji Możliwe opcje ponownej instalacji Co dzieje się z Twoimi aplikacjami Co się dzieje z Twoimi danymi osobowymi przechowywanymi w obszarze \Użytkownicy Co się dzieje z danymi przechowywanymi w innych folderach lub na innych dyskach Wymagane miejsce na dysku
Resetowanie ustawień systemu Windows 10 Zachowaj moje pliki Aplikacje niedostarczone z komputerem zostaną usunięte. Zachowane Zachowane Średnie
Resetowanie ustawień systemu Windows 10 Usuń wszystko Aplikacje niedostarczone z komputerem zostaną usunięte. Usunięte Usunięte Niskie
Ponowne instalowanie systemu Windows 10 przy użyciu nośnika instalacyjnego Zachowaj wszystko (domyślnie) Wszystkie aplikacje i ustawienia zostaną zachowane. Zachowane Zachowane Wysoka
Ponowne instalowanie systemu Windows 10 przy użyciu nośnika instalacyjnego Zachowaj dane osobowe Usunięto wszystkie aplikacje. Zachowane Zachowane Średnie
Ponowne instalowanie systemu Windows 10 przy użyciu nośnika instalacyjnego Nie zachowuj niczego Usunięto wszystkie aplikacje. Usunięte Usunięte Niskie

Gdybym miał sie czepiać, to ja nie mam pojęcia co zrobiłaś.
Czy resetowałaś system czy też ponownie instalowałaś, ponieważ raz piszesz to a raz co innego.
To jaką opcję w przypadku tego drugiego wybrałaś też nie wiem. To tylko słowa.

Ja sadzę że jednak Usuń wszystko a teraz juz sama nie wiesz jak było.

Napisałem wyraźnie, że “nie zostawiaj niczego” w tych uaktualnieniach działa tylko na partycję systemową, nie na inne dyski czy partycje.

Natomiast “usuń wszystko” i “usuń ze wszystkich” dysków jest w resecie ustawień fabrycznych. A dodatkowo “wymaż dysk” robi takie usunięcie, że możesz szykować nośnik z instalatorem Windows.

Sterowniki do ponad 10 letniej klawiatury nie był dostarczony, bez Set Pointa klawisze były martwe.

W moim wypadku wywalił mechanizm pliki użytkownika a sterownik zabrał na pamiątkę - niezła opcja przedłużenia żywotności jakieś infekcji jak nie zrobi się format c (nie ma ktoś około 48 h na analizę FRST).