"Koniec świata" w roku 2012?

Witam, ostatnio dość dużo się o tym słyszy, (koniec kalendarza Majów itp.) a ja założyłem nawet parę miesięcy temu stronę dot. 2012:

XXXXXXXXXXXXX

Co prawda próbuję przez nią nawet udowodnić, że NIE BĘDZIE żadnego kataklizmu, globalnej katastrofy, tylko raczej wielka przemiana Ziemi…

A wy - co o tym sądzicie? Obiła się wam już o uszy ta data? Słyszeliście coś o tym? Coś wg was stanie się w 2012 (no, oczywiście poza Euro2012 :wink: )?

Koniec świata będzie gdy nie zrobią stadionu na Euro2012 :slight_smile: :wink:

Koniec świata w 2012 ma stać się tylko dlatego, że ludzie od teori spiskowych/ufo/duchów poczytali o kalendarzu majów.

Z tego co mi wiadomo w okolicach 2012 ma stać się przemagnesowanie ziemi, czyli coś normalnego bo co jakiś czas tak sie zdarza (bodajże co 40 000 lat), a ponoć ostatnie zarejestrowane przez człowieka przemagnesowanie ziemi, to wielki potok i klika z arką Noego. Zresztą przez ostatnie 100 lat przyciąganie ziemi zmalało o 10% (Discovery).

Nawet jeśli ta Twoja “wielka przemiana ziemi”, się odbędzie to przez chwile przeżyjemy stan nieważkości :smiley:

oj ja już przeżyłem co najmniej 5 końców świata mimo, iż mam 16 lat…

koniec świata nastąpi za… 5mld lat kiedy to słońce zakończy swój żywot (wypali się wodór). Wtedy jego objętość wzrośnie pożerając 4 pierwsze planety układy słonecznego. Stanie się tzw. czerwonym olbrzymem. Następnym etapem będzie ochłodzenie i zmniejszenie rozmiaru do mniejszego niż obecne słońce - gwiazda stanie się białym karłem (będzie niemal niewidoczna dla oka). Następnie całkowicie zgaśnie…

żyje na tym świcie zaledwie 18 lat i pamiętam że co roku wg różnego rodzaju źródeł ma być koniec świata

koniec świata na pewno będzie ale nie prędko (no chyba że człowiek sam sie wykończy)

czy ty człowieku nie masz wiekszych problemów w życiu? ja się tak skupisz na ytym końcu świata to się jeszcze wykończysz przed 2012 i nie bedziesz miał okazji zobaczyć jak było :stuck_out_tongue:

Ta strona jest tragiczna, A co do kataklizmu to coś sie pewnie stanie ale nie do takiego stopnia ze nikt nie będzie mógł na ziemi żyć !!

pozdrawiam

wielkie przemiany Ziemi w ciągu 4 lat :stuck_out_tongue: jak do tego doszedłeś? :slight_smile:

Ciekawe czy Świadkowie Jehowy mają coś z tym wspólnego?? Koniec będzie kiedy będzie, a prorokować to każdy może i nic tego nie wynika

koniec świata nie jest żadną tragedią-jeżeli jest końcem WSZYSTKIEGO-może nastąpić w każdej chwili

i nikt nawet tego by nie zauważył-bo niby jak jeżeli niczego by już nie było

-ale jeśli uznać istnienie duszy -to zawiłości związane z tym faktem mogą nie nastrajać optymistycznie… :expressionless:

pamiętacie tą aferę miedzy 1999/2000 rokiem też miał być koniec świata mam 18 na karku a już przeżyłem 2 końce świata =D>

Kataklizmy zmiatające ponad 80% życia na Ziemi to coś zupełnie normalnego.

A później archeolodzy mają problem, bo znajdują ślady stóp ludzkich obok dinozaurów- albo ludzie istnieli kilkadziesiąt milionów lat temu, albo dinozaury dotrwały niemal do naszych czasów.

Oficjalne teorie zakładają że życie powolutku ewoluuje, że skały powstają przez miliony lat ziarnko po ziarnku. Kreacjoniści w 1990 roku przeprowadzili eksperyment- oddali próbki skał do analizy, eksperci okreśłili ich wiek na 100mln. lat (metoda jakiś izotopów argonowych czy coś tam). Problem w tym, że te skały powstały w 1980r. podczas wybuchu wulkanu (lawa czy błoto z jakimiś krzemiankami utworzyły lite skały w ciągu godzin).

Nasze ,subiektywne, odczucie upływu czasu nie musi iść w parze ze stanem faktycznym obowiązującym w otaczającej nas przestrzeni

znane nam prawa fizyki dotyczą jedynie znanego nam wszechświata

wszelkie inne dywagacje należy rozpatrywać w kategoriach “mi się widzi”-i neważne czy widzi się to

naukowcowi czy autorowi powieści SF -w “widzeniach owych” być może też skrywa się cząstka prawdy

-lecz , co by TO nie miało nastąpić ; nieodmiennie pełen nadziei mam wiarę , że nie będzie to COŚ mi

nieprzychylnego… ![-o<

http://www.nieznane.pl/jak-przezyc-rok-2012,85.html

A to najlepsze :

Czyli już wiadomo że ma to coś wspólnego z pieniędzmi

" Czyli już wiadomo że ma to coś wspólnego z pieniędzmi "

-no nie bardzo ,niektórzy twierdzą, że to zaślepienie Mocą Pieniądza sprowadza na nas kary cielesne i przyszłe duchowe

-a koniec świata ma być następstwem Owego Zaślepienia…

…ale To Nas przecież nie dotyczy, bo My jesteśmy ponad Tym…

-Starchy na Lachy-niech obawiają się Ci,którzy czują,że kara Im się należy… :stuck_out_tongue:

A wyobraź sobie jak ktoś sobie zakupił taki bunkier w górach i siebie tam sobie w roku 2012 i nic się nie stało .

Koniec świata będzie kiedy wyjdzie Duke Nukem Forever :mrgreen:

A tak na serio to koniec świata będzie jutro, bo dziś jest dzień kobiet i tak nie wypada…

nie jeden już liczył i się przeliczył -tych zapowiadanych końców było już wiele…

a ja powiem … -jeżeli umiesz liczyć,to licz na siebie; a jeżeli dobrze liczysz -to i jesteś w stanie

wyliczyć co Ci się należy…więc… :roll:

Jestem raczej sceptycznie nastawiony to tego typu sensacji ale akurat w tym przypadku zaczynam mieć odrębne zdanie. Kilka rzeczy które mi dały do myślenia;

Kalendarz Egipcjan,Sumerów i Majów kończy się w tym samym czasie (grudzień 2012r.)

Sumerowie są uznawani jako pierwsze plemię na ziemi, to od nich wywodzą się podstawy medycyny, matematyki, fizyki, biologii. Plemię to zamieszkiwało teraźniejszy Iran. Z całym szacunkiem dla Irańczyków ale patrząc na nich i ich kraj ciężko jakoś mi uwierzyć że ich przodkowie byli zdolni do takich odkryć. Tak samo ma się z Egipcjanami, więc nasuwający się wniosek jest taki że tą wiedzę musieli od kogoś dostać. Przeanalizujcie ryciny Egipcjan ukazujące nasz układ słoneczny i powiedzcie skąd ci pastuszkowie wiedzieli że ziemia jest akurat trzecią planetą od słońca a samych planet jest 10 a nie 9 ? Takich rzeczy jest znacznie więcej ale jeśli ktoś z góry zakłada że to są brednie nawet nie próbując pobieżnie przeanalizować kilku faktów to można spokojnie wstawić go w szeregi tępej masy wyznawców jedynego słusznego radia i ojca-dyrektora.

Dokładnie miesiąc temu na DP był artykuł, że Symantec chce sprzedać bunkier nuklearny - będzie w sam raz na rok 2012 :smiley: