Koniec Vienny

Windows Vienna zakończył swój żywot, nadchodzi era Windows Mesa.

Źródło

Mało prawdopodobne. :wink: Byłbym zdziwiony gdyby tym razem nowa nazwa wyciekła tak prędko. :slight_smile:

Przecież jakiś czas temu mówili, że nie Vienna tylko “Seven” :slight_smile:

No tak wg. źródła rneo21 był najpierw Vienna potem Se7en a teraz jest Mesa… ale to jest pod znakiem zapytania :slight_smile: Więc niewiadomo czy będzie sie nazywał Mesa.

Ja ta wolałbym nazwę Vienna :mrgreen:

A blackcomb to co ? zapomnieliści już o tej nazwie

8880msft_vienna_codename.jpg

A to Vienna ??

Raczej fake. Nie dość, że wygląda jak Vista, to alpha 1 średnio możliwe by miała numerek 5874 (co notabene jest chyba numerkiem Visty testowej udostępnionej po RC2).

A “Blackcomb” to ja słyszałem z 10 lat temu, wtedy kiedy jeszcze mówiono o Whistlerze.

Retuszowany zrzut ekranu. Teksty prezentujące wersję nie są wyrównane. Ale niezła próba. :wink:

i co z tego?

Nie, dlaczego? wole linuxa choć ma wady, a poza tym, vista była raczej ostatnim z windowsów

AZPR

co będzie dalej ??

pytam bo widzę ze jesteś dość dobrze zorientowany w temacie :mrgreen:

nie no myślę że będzie jeszcze ze 2 okienka :slight_smile: , nawet jeżeli nie chodzi tu o ładną nazwę, a raczej o tradycję jaką niosą okna, czasem trzeba używać Mr. Masyl ale to inna historia

xulu Zamiast winowsów ma być napisany od nowa jakiś system operacyjny … Stabilny bezpieczny mało wymagający … ale czy im się to uda nie wiadomo … Jego jakaś tam alhpa nazywa sie singapurity czy jakoś tak … ale na razie to jest jeszcze konsola a nie OS

Pragnął bym nadmienić, że to najważniejsza część systemu.

Singularity…

nie tyle dobrze zoriętowany co jedynie moge się domyślać… MS pisze nowy os, seria windowsów jak na dzisiejsze czasy jest juz małooptymalna… niezapominajmy że to nadal jest ten sam kotlet… jeśli chodzi o kod to pewnie mają już troche tego naciepane… więc albo przepisza całość od nowa dla wiekszej optymalizacji, albo zrobia całkiem nowy system… może być Vista SE, czyli pare dodatków, coś takiego jak miało miejsce przy Millenium, niby 98 SE ale z dodatkami… dzisiaj trzeba pisać systemy hm nie wiem jaka jest tego fachowa terminologia, ale obstawiałbym coś na zasadzie unixa/linuxa coś co jest eleastyczne…

Singularity to ma być następca Windowsa. A więc może i dopiero następcy Vienny albo następcy następcy następcy następcy następcy następcy Vienny.