Konkretne tematy i działy - dlaczego?

Sugerujesz, że przytoczone przeze mnie wypowiedzi nie są wypowiedziami ekspertów. Łącznie z wypowiedzią dr Mirosława Bańko? Poza tym przeczytaj maila ze screena numer 1 - “ja bym dał”…

Ale można się sprzeczać - nie są to błędy logicznie rzecz biorąc pozbawione sensu, a jedynie różniące się formą zaimka. Nie o takie błędy moderatorom chodziło w tym temacie. Trzeba rozróżnić kwestię plisów, helpów, postuf i innych od zawodowej gramatyki. Perfekt językowy przychodzi jedynie przez oczytanie i pogłębianie wiedzy, a nawet fachowcy mają wątpliwości jak co się pisze (potwierdzenie w 1 screenie od Ciebie).

Dalej: obserwuje się tendencję do wielorakiego oznaczania słów, nawet sam profesor Miodek niekiedy jest zmuszony uznać dwojakość słownictwa. Także nie upatrywałbym w “mnie” czy “mi” destruktywnej roli moderatorów na tym forum.

Nam chodzi jedynie o spójność logiczną i poprawność gramatyczną. Jeśli dodatkowo komuś się chce dodatkowo zagłębiać w zasady i prawidła, dzięki którym generujemy zdania i wypowiedzi, to będzie tylko z korzyścią dla otoczenia.

Tyle mam do napisania.

maruth

Cieszy mnie (?), że podchodzisz to tej sprawy bardzo drobiazgowo. Jak widać na podanych przykładach i wyjaśnieniach fachowców, problem powinien być omawiany raczej na zajęciach studentów polonistyki czy dyskusji na poziomie prof. Miodka. Język jest tworem żywym i podlega ciągłej ewolucji. To co kiedyś było uznawane za błąd, dziś jest akceptowanie w mowie potocznej.

Sens tego tematu, będący niejako interpretacją zapisu w regulaminie jest trochę inny. Nikt nigdy nie wymagał od userów polszczyzny, jaką spotykamy w literaturze. O wiele gorszym zjawiskiem jest używanie dziwnych tworów jak np. komp, grafa, progs, i wiele innych nagminnie stosowanych, głównie przez młodych ludzi (może i one kiedyś wejdą do słownika jako twory akceptowane w mowie potocznej) czy pisanie zdań bez jakichkolwiek znaków interpunkcyjnych czy z rażącymi błędami ortograficznymi. O używaniu polskich znaków nie wspomnę. Jak zareagujesz na tekst - “w sumie to mi laski nie robisz” czy “mam plyte gowna”.

Słowa “mi” nie użyłem w odniesieu do mojej osoby, jako Monczkina, tylko jako zaakcentowanie postawy stosowanej przez niektórych userów “ja król”. Nie jestem polonistą. Nie przeczę, że mogłem popełnić błąd, choć w świetle czytanych linków i screenów w dalszym ciągu nie wiem kto ma rację.

Powtórzę jeszcze raz. To user piszący prośbę o pomoc powinien zrobić wszystko, żeby zostać zrozumianym wykorzystując do tego podstawy języka polskiego. Do tego potrzeba odrobina chęci i staranności.

I w tym kontekście nelezy podchodzić do tego tematu.

BTW.

Odnośnie

  • “i” z dużej litery, w końcu zaczynasz nowe zdanie,

  • “:”, “,” znaki interpunkcyjne piszemy bez spacji.

Jak widzisz, wszędzie można się doszukać “braku poprawności”, jak się chce. Nie piszę tego złośliwie.

Jednak Ty w podpisie obrażasz osoby chore i proszę byś ten tekst skasował.

Pasjonująca dyskusja nie na temat --> kosmos.

Aby pokazać, że bezsensowne (powielające tytuł działu) tytułowanie tematów nie jest naszym wymysłem, proponuję obejrzeć zrzut ekranu przedstawiający tematy w dziale " Problemy":

42912e932fbe6b24m.jpg

Czy naprawdę nie można poświęcić chociaż raz odrobiny czasu i zapoznać się chociażby ze stroną http://rtfm.killfile.pl aby potem ułatwić życie sobie i innym?

Jak większość użytkowników tego forum jestem zwykłym, szarym userem. Jestem tutaj bardziej dlatego, że komputer jakby nie patrzeć nie jest niezawodny a tym bardziej jego właściciel. Oczywiste jest to, że zdarzają się usterki, błędy. Większość moich postów to raczej prośba o pomoc (np. w sprawdzeniu logów lub ostatnio w złożeniu nowego komputera). Na forum już troche jestem, czego po postach może nie można wywnioskować ale to pewnie dlatego, że próbuję pomuc tylko jeśli rozwiązanie problemu znam, bądź posiadam własne doświadczenia którym innym mogą być pomocne.

Wracając do tematu: Mam propozycję/pomysł, który nie wiem czy jest możliwy do zrealizowania, ale myślę, że mógłby nowoprzybyłym użytkownikom forum pomuc przy tworzeniu nowych wątków. Otóż:

  1. Można by w poszczególnych działach wprowadzić filtr w nazwach tematów np.:
  1. W okolicach pola do wpisywania nazwy tematu umieścić link do tego poradnika podanego wyżej.

Są to tylko pomysły jak pomuc forum “wejść na szczebel” jak ktoś na początku tematu powiedział. Myślę że w zaproponowanej formie będą jakieś zmiany, jeśli w ogóle pomysły weszły by w życie, ale nie chodzi tu o to, żeby zawsze wymyślić idealne rozwiązanie, w końcu jesteśmy na forum- miejscu gdzie problem rozwiązuje się dyskutując o nim.

P.S. wiem, że toczy się tu właśnie dyskusja o błędach użytkowników, więc z góry przepraszam za powyższe błędy (na pewno jakieś by się znalazły). btw. mam skłonności do pisania nowych zdań z małej litery (tylko na komputerze), ale to wynika z tempa pisania, więc jeśli znajdę takie zdanie to staram się poprawić :slight_smile:

:?: a co jak uzytkownik jest dyslektykiem

Papierkiem od dysleksji to można sobie machać w szkole, co na dłuższą metę wychodzi na szkodę samemu zainteresowanemu, bo w przyszłej pracy żaden papierek mu nie pomoże jak się naje wstydu jak złoży podanie ukraszone bykami.

Najprościej zainstalować sobie Firefoxa który ma moduł sprawdzania pisowni, co leniom i tak nie pomaga :stuck_out_tongue:

Jak to mówią, kiedyś nie było dysleksji, a jeśli już występowała, to doskonale leczyło się ją pasem :wink:

OT-y KOSZ

przeczytałem i w połowie się zgadzam, ale tylko w połowie :slight_smile:

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.