Konkurs Informatyczny

(Patrykbuzowicz) #1

Witam. Jutro biorę udział w przedmiotowym konkursie z informatyki (gimnazjum) ale niebardzo wiem jak się do tego przygotować. Wiem że z dnia na dzień powinienem być już obkuty ale napewno mam jakieś luki. Chciałem prosić o pomoc... Ma to dotyczyć materiału z gimnazjum oczywiście (praca w pakiecie OFFICE, praca z grafiką, tekstem, HTML, algorytmy... i nie wiem co jeszcze). Pomoże ktoś?? :oops:

(system) #2

... system dwójkowy, dziesiętny, szesnastkowy, bazy danych, WAN, MAN, LAN, EXTRANET itp...

Też ide na ten konkurs :smiley: Dużo rzeczy znajduje się w internecie..., np. http://www.programuj.com/artykuly/rozne/sysliczb.php

Też mało co wiem z niektórych zagadnień, ale jakoś to bedzie :stuck_out_tongue:

Ale strasznie denerwuje mnie np.

:x

:o :x

(Azpr) #3

chciałbym aby ten materiał był tylko w tym konkursie i tego faktycznie by uczyli w gim :smiley:

(Patrykbuzowicz) #4

Ja piszę wojewódzki w podkarpaciu. Czyżby chodziło o ten sam? :smiley:

(Kpc21) #5

Nie tylko bo przecież to powinieneś już wiedzieć. To jest akurat materiał z podstawówki.

(Patrykbuzowicz) #6

Ale w różnych szkołach uczą inaczej. Mnie np bez żadnego przygotowania koleś posłał na konkurs. I do tego zapewne chce bym zabłyszczał. Co za lamer :x

Powodzenia wszystkim którzy piszą :wink:

(Ford Fokus) #7

Ja byłem na takim czymś... Wykresy w Exelu, obliczanie jakichś zadań, wyszukiwanie danych/zdjęć w internecie, formatowanie tekstu w Wordzie ee... No tak budowa i funkcje podzespołów komputera i całe mnóstwo pytań z dziedziny informatyki (typu co to system dwójkowy, było jedno pytanie z htmla) głowne zadania zamknięte, ale było kilka (chyba 5) zadań otwartych.

No ogólnie to łatwe, ale ja byłem rok temu (wtedy byłem 1gim.), a materiał był z klas 1-3.

(Patrykbuzowicz) #8

I czego dotyczyły otwarte?? Systemu binarnego? Ja już nie wiem- poddaję się. Będzie jak będzie

(Ford Fokus) #9

A już nie pamiętam... nie były trudne. Była teoria i praktyka. Na teorie sobie wypożyczyłem jakąś książke z biblioteki i przez weekend ją po kilka razy przeczytałem, nie było źle. A praktyka to było znalezienie w google zdjęcia Billa G. :lol: Imion członków jego rodziny i coś o Microsoft ale nie wiem co. 3 wykresy trzeba było zrobić w Wordzie (każdy inny, jakieś procentowe, kołowe kolorki i inne duperele) i w Exelu coś o ocenach, średnie wyliczyć z każdego przedmiotu, dodać je do siebie nie pamiętam dość dużo tego było. Oczywiście wszystko formułkami, a nie ręcznie ;]

(Patrykbuzowicz) #10

Szkoda że w mojej szkole hackingu nie uczą :mrgreen: to jest dopiero przydatne :lol:

(fiesta) #11

Wojewódzki to będziesz pisał jak przejdziesz przez etap szkolny i zostaniesz zaklasyfikowany.

Przecież masz to programie nauczania w gimnazjum.

8)

:x :x :x

(Patrykbuzowicz) #12

Daruj sobie- każdy dobrze wiedział o co mi chodziło

Programy nauczania w dzisiejszej Polsce bardzo się różnią :roll:

(fiesta) #13

Ale w e wszystkich musi być zrealizowane minimum programowe w którym jest obsługa Power Pointa czy innego programu do tworzenia prezenatacji.

A szczególnie ten co nie ma ze szkołą nic wspólnego

8)

(system) #14

Ej, no nie chodziło mi o to, że nie znam PowerPointa. Nie jest mi obcy, ale tak, - ostatni raz brałem to w 5 klasie podstawówki a teraz jestem w 3 gim. (w gimnazjum nie ma powerpointa)

Z resztą i tak Powera nie używam...

Chodziło mi o to, że wszędzie jest ten MS, tylko że pierwsze trzeba go kupić :roll:

Dobrze, że jest darmowy Office, przynajmniej w Impress pokaz slajdów też jest pod F5 :stuck_out_tongue: Chociaż wiadomo, że OpenOffice to nie to co MS office.

Ogólnie poziom nauczania jest denny w gimnazjach (i nie tylko), - ciągle ten Word albo Paint, albo co gorsze: "skopiuj z folderu X do Y, potem napisz coś i zapisz to pod nazwą Q" :twisted:

O prosze ja was, gdzie było coś w szkole o algortymach, a html to szkoda mówić... jedna lekcja we front page i tyle. Grafika? Paint nadaje się do wklejania screenów i ich zapisu.

Jutro też będzie o systemach dwójkowych, dziesiętnych i szesnastkowych, a w szkole bralismy tylko raz kiedyś dwójkowy, o reszcie ani słowa. Dopiero z tej strony o tym się nauczyłem http://www.programuj.com/artykuly/rozne/sysliczb.php.

(Ford Fokus) #15

Ale chodzi też o to, że programy MS są najpopularniejsze, sam z Microsoftu używam tylko Windowsa (no i od biedy Worda...). W szkole mamy tak, że do Win 98 był gratis Office 2000, a do XP gratis Office 2003. Kto sie będzie fatygował i ściagał OpenOffice, jak jest Office 2003 i fajnie wygląda, co z tego, że sie czasami zawiesi, jakiś błąd wyskoczy (co u nas w pracowni jest standardem).

(system) #16

Najpopularniejsze nie znaczy najlepsze.

Wg. mnie nie powinno się siadać tylko na drogich i znanych oprogramowaniach, ale też próbować czegoś nowego, niekiedy lepszego i darmowego, które stoi zaraz koło nas, wystarczy tylko wyciągnąć rekę. :stuck_out_tongue:

Przeciez coraz więcej osób wybiera np. linuxa niż windowsa, OpenOffica zamiast MS itp.

(Ford Fokus) #17

Jakieś nieliczne procenty. Poza tym zapytaj się przeciętnego użytkownika co woli linuxa czy windowsa. Nikt nie będzie instalował w szkołach linuxów bo kilku osobom sie xp nie podoba. Za dużo roboty :stuck_out_tongue:

(Patrykbuzowicz) #18

Widze że wokół mojego konkursu zakręciła się niezła rozkminka. Napiszcie specjalny temat o OFFICE, Linuxie, starym i nowym oprogramowaniu etc. etc...

ylko szkoda że większość z postów raczej mi nie pomogła... Ale dzięki tym, którzy podali mi jakieś zagadnienia 8)

(Czyzu7) #19

Autor tego testu chyba długo siedział na Onecie, głównym bohaterem był Jaś Śmietana :wink:

Ogólnie było proste, osobiście nie podpisałem tylko części dysku, resztę wiedziałem albo brałem na logikę.

Szkoda, że nie było nic o html-u i webmasteringu :slight_smile:

(Patrykbuzowicz) #20

Nie zrobiłem zadania z tym fragmentem WORDa na rysunku. A to gdzie trzeba było opisać dysk, to 1. i 2. strzelałem:D

Ale poza tym bradzo proste.

Jeśli tak zaczynał Bill Gates to nie jest źle :smiley:

Ale mogli popracować nad poprawnością gramatyczną formułowanych pytań :wink: