Konkurs złóż komputer dla gracza 🕹 Głosowanie czas zacząć

Teraz nikt Ci nie powie, że się nie starałeś. Ponoć da się na integrze Intela CS: GO odpalić i grać, także zestaw dla gracza.

Na głupim i7-6700 dało się na maksymalnych obrotach to na tym pójdzie jeszcze lepiej :wink:

I stało się, szanse nie są wyrównane !

Brak dostępności sprzętu uniemożliwia dodanie go do koszyka… Nikt o tym nie pomyślał organizując taki konkurs ?
To nie hejt, ale serio szanse z dnia na dzień są niższe gdyż sklep zaczyna świecić pustkami.

Zauważyłem to gdy brakło Intel Optane 32G. Nie można go dodać do listy, gdy jest niedostępny. Tak samo jak niektóre zasilacze czy pamięci RAM. Zresztą ten kto go wczesniej dodał teraz ma podniesioną wartość koszyka o 100 zł - o tyle zdrożała ta pamięć. Taka zagrywka jak braknie części z określonej puli cenowej. Na chwilę braknie, by podnieść ceny. Wiele sklepów robi podobnie. Podzespoły dryfują w określonych widełkach cenowych - zmiana ceny o kilka złotych przy większym ruchu, a jak zniknie “zapas” to za chwilę wróci w mocno podniesionych widełkach. Zresztą wystarczy popatrzeć na niektóre sklepy i popularne części. Niekiedy coś się wysypie i ten sam towar sprzedawany jest jednocześnie w dwóch cenach.

1 polubienie

Cóż, wszyscy tylko zarabiają na konkursie. Niestety najmniej, lub wcale ci którzy grają uczciwie i chcą się dobrze bawić.

1 polubienie

Biorąc pod uwagę, że nie przewiduję zobaczyć na liście lepszego kompa niż ten:


To mam tylko cichą nadzieję na jakąkolwiek nagrodę…

1 polubienie

Minta proponuję :stuck_out_tongue_winking_eye:

Widzę, że jesteś pewien siebie. Ok. Optane na system powiadasz. Ok. Patron (Intel) tak bez powodu promuje tę technologię. Tak czy siak StoreMi od AMD osobiście bardziej mi przypadło do gustu.

@januszek Hmm instalując w robocie system na kompach wyniki mam takie: Windows 7 zajmuje 9GB, a Windows 10 zajmuje 12GB, więc nawet jest pole manewru :wink: A co do szeroko pojętej rodziny Linuxowej to zdecydowanie bardziej preferuję Kali Linux (co prawda to Debian, ale po co marnować czas na ręczne konfigurowanie systemu jak i tak większość funkcji się wykorzystuje) :blush:
@LORDEK co do StoreMi to nie sposób się nie zgodzić :slight_smile:

… i RAM 3200MHz, eche :-]

Poszukaj jak działa Optane i jakie ma wymagania potrzebne do działania :wink:

1 polubienie

@januszek ahah, ja taki stary i taki głupi :joy: przeczytałem w związku z konkursem pobieżnie Internety co to jest i źle odebrałem jego ideę :grinning: po preczytaniu konkretnego artykułu przypomniałem sobie najstarszą zasadę Internetu, nie wierz w to co pisze byle kto :sunglasses:

Dla gracza to ma sens, szczególnie przy tych konfiguracjach w zestawach za 6k zł. Vide:

Kilka klatek więcej za relatywnie niewielkie pieniądze zawsze na propsie. Obecnie inwestycja w RAM do 3200 Mhz jeszcze jest opłacalna. Powyżej cena za szybko rośnie względem tego, jaki przyrost FPS mamy. DualChannel to mus, ale zegar pamięci też jest ważny. Różnica pomiędzy 2400, a 3200 jest nie do zignorowania.

@LORDEK kolejnym relatywnie opłacalnym progiem zdaje się być dopiero 4200MHz, gdy był próg na kompa 7k to taką bym wpakował :slight_smile:

Patrząc na ceny to niespecjalnie się opłaca, no chyba, że zostało Ci za dużo gotówki z budżetu na Twojego gamingowego potwora.

@LORDEK w sumie to zgadza się :slight_smile: jednak równie dobrze wpakowanie 1k więcej w jeszcze lepszą kartę graficzną nie zawsze się szczególnie opyli przy optymalizacji niektórych gier…

Gdy masz chęć zagrać w grę AAA w rozdzielczości wyższej niż FHD lub masz monitor z odświeżaniem większym niż 60 Hz to te 1000 zł może jak najbardziej zrobić robotę.

Chciałbym mieć budżet żeby przetestować takie różnice :wink:

Ciekawe czy ktoś chociaż spojrzy na moje zestawy?

1 polubienie