Konosla czy komp

(Kpk26 2) #1

Zastanawiam sie co lepiej sobie kupić nowego kompa czy konsole (wii lub ps3). Co o tym sadzicie?

PS. kom co chce kupic to

amd x2 6000

1gb ddr2 good ram

PALIT 8600 SONIC+

DFI Infinity NFUltra

(pozdro) #2

Ja bym brał kompa....dla mnie PS3 jest za droga a WII za bardzo niefajne...pozatym gry na PS3 są masakrycznie drogie i potrzeba min 35cali LCD telewizor aby w pełni cieszyć się urokami PS3

(Xaros) #3

mam_max - Ja też bym brał kompa, ale jak chcesz tego co napisałeś to dodaj jeszcze 1gb ramu i jaką dobra kartę nvidia np. 8800 lub 8600.

(Mati90 3) #4

ja bym brał kompa, bo choć na ps3 masz super grałe, bajery itp, to nie pograsz w heroes, diablo, sacred, strategie, i właśnie komp na tym prowadzi chociaż na nowe gry trzeba często robić upgread

(Mienso91) #5

Jeśli masz telewizor LCD to PS3. Na telewizorze CRT nie ma sensu (wiem bo podłączyłem Ps3 pod CRT'ka i efekt jest fatalny - na LCD (40 cali) obraz wygląda pięknie!

(Xaros) #6

Komp zawsze prowadził na konsolami. Gdy pod konsole zawsze są okrajane, a zresztą komp to multi sprzęt :stuck_out_tongue: Na nim można wszystko. I te ceny za gry... za 1 grę na PS'a3 mam 3-4 dobre gry na kompa :stuck_out_tongue:

(witek-pl) #7

do hardcore`owego giercowania konsola, do lekkiego szpilania komp,,, najnowsze konsole są drogie ale rekompensują to długą żywotnością w przeciwieństwie do kompa w którego trzeba non stop pompować kasę (jak ktoś chce podolać kolejnym wymaganiom offcoz)...

(Kpk26 2) #8

ale na na ps3 możesz robić wszystko co na kompie* ja ma pozatym lcd samsunga 32 cale

*ja na kompie to gram w gry słucham muzy i przegląda stronki

(system) #9

Powiem tak - jeśli chodzi Ci tylko o granie to nie masz się co zastanawiać - do gier stworzone są konsole i PC się do nich nie umywa. Nie wiem jak jest z PS3 bo sam miałem Wii i frajda z gier była nie porównywalna. Jeśli natomiast myślisz o tym aby również pracować na tym sprzęcie to rzecz jasna PC.

Więc teraz się zastanów do czego Ci potrzebny jest ten sprzęt.

(Kpk26 2) #10

ja interesuje sie grami i będę miał swojego starego kompa do innych rzeczy jak kupie konsole

(Xaros) #11

mam_max - Taa wszystko? To czekaj odpalę sobie Photoshpa na PS'ie 3, napiszę stronę www, odpalę tracktora by zrobić jakiś sample, z edytuje sobie jakaś fotkę, napiszę jakiś program i chodź by granie w różnego rodzaju gry, a nie tak jak na konsolach gdzie jesteś uzależniony od tego co ktoś wyda. Najlepszą konsolą jest jednak Wii, które daję naprawdę masę frajdy. I to nie prawda, że trzeba często robić upgrade kompa, by grać w nowe gry. Cena dobrego kompa na dłuższy okres to cena konsoli PS3 + dodatkowy pad i jakieś ciekawe gdy, np. 5-10 gier... gdzie i tak w 2012 zapewne pojawi się PS4.

(Ramirez1) #12

daje głos na Ps3 bo lubię konsole ale wybór należy do ciebie co chcesz

(Krzysieek88) #13

Ja bym brał kompa ale tylko dlatego że ma o wiele więcej funkcji niż jakakolwiek konsola, i gry są duuuużo tańsze niż np. na PS3.

(:: Radziu ::) #14

Nie tylko na PS3 gry są drogie ;/

Na wszystkie konsolki gry są dwa razy droższe niż na PC.

Sam wiem bo posiadam PS2 - gry kosztują około 200PLN albo i więcej :frowning:

Wybór należy do Ciebie.

(Pax555) #15

jaeśli masz zamiar tylko grać to możesz wziaść konsole, a jak będziesz coś jeszcze robil to kompa

gry na kosnole są 2x droższe bo tam jest lepsza grafika i nie zacina się, ale za to komp jest 3x droższy od konsoli mający podobne parametry co konsola

i jak bieresz pod uwage konsole to nie bierz Wii bo to konsola dla małych dzieci i jeszcze z tą grafiką

jak masz TV CRT to kup sobie xboxa360 i po kupieniu przejsciówki RBG grafika będzie taka sama jak na plaźmie, a po za tym na PS3 gry są droższe od x-kloca o jakieś 30-70zł, i nie ma fajnych gier narazie i grafike masz niestety lepszą na x-pudle

(Karolo010) #16

masz tu jak bedą wyglądać gra na kosnole :slight_smile:

http://pl.youtube.com/watch?v=ycGKg03Cgv4

(Kpk26 2) #17

mam LCD SAMSUNGA i jak zainst. na ps3 linuxa to odpalę Photoshpa

xboxa360 to to nie wezmę do jestem przeciwnikiem Microsoftu

wii mie interesuje bo ma b. ciekawe gry i fajny kontroler a ps 3 po po zainstalowaniu Linuksa jest prawie jak pc

(Xaros) #18

To wtedy to już nie jest konsola tylko PC. Jak byś się zmusił to z PC można zrobić konsole.

(Fazik13) #19

Witam jest dość znaczna różnica między kompem a konsolą. Jeśli interesują cię tylko gry to nie zastanawiaj sie i bierz ps3 nie będziesz sie musiał martwic żadnymi wirusami, zawieszkami sprzętu podczas grania. Możesz sobie wygodnie usiąść w fotelu przed telewizorem z padem w dłoni i cieszyć się graniem.