Konserwacja i skręcanie roweru - poradnik online (:

Poszukuję poradnika online (pdf lub inne formaty) jak konserwować rower górski, rozkręcać i skręcać spowrotem. Jakie narzędzia są potrzebne itd. (:

Jeśli macie coś ślicie linki ^^

:smiley: a co tu wiele pisać? Rozbierasz i składasz. Poza tym po co wogóle go rozkładać? Konserwacja to tylko nasmarowanie tawotem łańcucha i mycie oraz poprawne ustawienie przerzutek i odpowiedni naciąg linkek od hamulców. Ewentaualnie wymiana klocków hamulcowych. Więcej nic nie trzeba robić. Potrzebne klucze '8, '10, '13, '15 i '17, śrubokręt. Jako takiego manuala nie widziałem.

Od niedawna jestem posiadaczem “gorala”. Warto zajrzec na ta strone:

http://www.ultrasport.pl/porady_serwiso … a,471.html

Tak ??

A nie zapomniałeś o wszelkich ułożyskowaniach korby, koła przedniego czy mechanizmu wolnobiegu w kole tylnym ??

Coś mi w oedałach przeskakuje jak mocniej jadę i trzeszczy nawet po nasmarowaniu ): Dlatego pytam…

Jeżeli to nie jest rower firmowy tylko za kilkaset zł to pedały w nim są jednorazowego użytku, więc najlepszym rozwiązaniem jest wymiana na nowe.

W ogóle to kolejny dziwny temat, a może manuala do rozkręcania i skręcania samochodu Ci znaleźć ? albo komputera ?

Wiesz tak szczerze mówiąc to jak Ty do tego manuala na forum informatycznym szukasz to lepiej sobie daruj zabawe w rozkręcanie i skręcanie tego roweru, zresztą jak wszystko działa to po co się bawić ?

A słowo konserwacja to bardzo rozległe określenie, może dotyczyć napompowania koła, wytarcia szmatką ramy i po smarowania łancucha, bądź rozbierania szczegółowego aż po łożyska i konserwowaniu elementów.

-Najlepsza rada w tym temacie-

Jak masz rower za 200-400zł to weź nim lepiej jezdzij póki się nie rozpadnie - jak sie rozpadnie będziesz się martwił i napiszesz tutaj co “odpadło” i będziemy się martwić, bądź wywalisz go na złom i kupisz drugi…

P.S

Ten link też fajny http://www.ultrasport.pl/porady_serwiso … a,471.html , ale nie oczekuj że ktoś da Ci tutorial “rozbierania roweru krok po kroku”

Nie mam taki fajny rower za 700 zł ^^ tylko nic w nim nie robiłem i trzeba co nie co doprowadzić go do ładu. I dzięki za słowa otuchy"

To idź do sklepu i kup nowe pedała a nie kombinuj.

No racja, dzięki ^^