Konserwacja skutera - kilka pytań


(kam10) #1

Mam kilka pytań dotyczących dopiero zakupionego przeze mnie skutera Keeway Hurricane :smiley: (dwusów)

  1. Jakiego oleju mam użyć?

  2. W jaki sposób uruchamiać go pierwszy raz w sezonie?

  3. Jakie środki ostrożności mam zachować podczas docierania?


(Cedar) #2

Instrukcji obsługi nie otrzymałeś? Skoro jest nowy i na gwarancji to należy ściśle trzymać się wytycznych importera/gwaranta.


(kam10) #3

Czyli odpowiedzi na te wszystkie pytania mogę szukać w instrukcji


(Cedar) #4

Przy nowym urządzeniu - bezwzględnie tak, należy się trzymać tego co tam napisano. Nieprzestrzeganie tych zaleceń może skutkować utratą praw gwarancyjnych a tego chyba nie chcesz? Jeśli na jakieś pytanie nie znajdziesz odpowiedzi w dokumentacji to kontaktuj się ze sprzedawcą/gwarantem/dystrybutorem/importerem.


(kam10) #5

Już wszystko rozumiem, dzięki :smiley:


(darek_d) #6

Na końcu Instrukcji obsługi są odcinki “przegląd okresowy” z podanym w kilometrach przebiegiem, który informuje kiedy go wykonać. Przegląd wykonasz w punkcie wskazanym przez sprzedawcę. Koszt to 100zł (wliczona w cenę wymiana oleju i filtrów).


(kam10) #7

Mam coś takiego, ale w gwarancji (mniejsza z tym), czyli muszę skuter odprowadzać do sprzedawcy na przeglądy, ale czy to konieczne? Gdybym np. filtry i olej wymieniał sam. Druga sprawa to (jeśli bym nie musiał odprowadzać na przeglądy) to że sam miałbym wymieniać olej we wskazanych w gwarancji odstępach czasu?


(darek_d) #8

To prawda że Polacy nie czytają wszelkich regulaminów, instrukcji, kart obsługi itp. itd. Z Tobą jest podobna sytuacja.

Na przedostatniej stronie przed “kartą gwarancyjną pojazdu” jest zapis:

"Utrata gwarancji

Użytkownik traci prawo do napraw gwarancyjnych gdy:

1. Nie dokonuje terminowo okresowych przeglądów oraz niezbędnych napraw i regulacji w autoryzowanym serwisie"

Samemu możesz to zrobić po zakończeniu okresu gwarancji.

Ja umawiam się na konkretny dzień i godzinę i całe serwisowanie trwa od 1 do 1,5 godziny.


(kam10) #9

Fakt, nie czytałem…

Czyli na przeglądy jeździć muszę, ale mam jeszcze jedno pytanie, a dokładniej chodzi mi o poprawne docieranie (tego w instrukcji nie opisano) więc chciałbym wiedzieć. Jak na razie przejechane mam 23hm i jeżdżę do około 32km\h i mam nadzieję że robię dobrze.

Jak mam dalej postępować, kiedy mogę zwiększyć prędkość i o ile? Kiedy mogę jeździć pod większe górki i kiedy można jeździć we dwie osoby?

I jeszcze jedna sprawa, że ja lałem benzynę 95, a nie 98, czy coś będzie nie tak jak przejeżdżę te 200km na niej? A olej to półsyntetyczny MIX Super 2T (bo takowy lał mechanik przy zerowym przeglądzie).


(darek_d) #10

0-200km - 25km/h, 20-800km - 30km/h, 800-1200km - 40km/h, po 1200 przejechanych kilometrów możesz zabierać pasażera.

Myślę że na tym forum uzyskasz więcej wyczerpujących odpowiedzi: http://www.keewayscooter.fora.pl/

Życzę szerokiej drogi.


(kam10) #11

Kurczę, ja jeździłem od początku do kilku kilometrów max 20km/h , później i teraz, a mam teraz 41km przejechane - max 30km/h. Widzę że się pospieszyłem z większą prędkością. Mam nadzieję że nie wpłynie to później znacząco na osiągi i w ogóle?


(Błażej) #12

http://jednoslad.pl/index.php?option=co … &Itemid=19

I tak marginesem mówiąc to mogłeś się poradzić co do kupna na jakimś forum bo niestety kupiłeś chińską zabawke. Pewnie Cie skusiło odpalanie z pilota czy coś takiego, ale zapewne będzie ci się sypał raz po raz. Do wyczytania na forach.

Lepszą inwestycją byłby używany skuter Yamaha/Gilera/Peugeot


(kam10) #13

Błażej jesteś w błędzie, nie kupiłem go ze względu na takie bajery. Poza tym Keeway to węgierska firma, a nie “chińska zabawka”.


(Cedar) #14

No to mnie rozbawiłeś :wink: W jakim świecie żyjesz?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Keeway

Keeway - marka Qianjiang Group zarejestrowana w Europie z siedzibą na Węgrzech. Keeway to organizacja prowadząca własne badania nad rozwojem produktów, projektowaniem, sprzedażą oraz obsługą skuterów, motocykli i innych produktów mechanicznych. W 2005 roku Keeway przejął włoską firmę Benelli.

A tu “Firma matka”:

http://www.qjproducts.com/

http://www.bizneschiny.pl/index.php?opt … &Itemid=40

Romet też jest polska marka - składają w Polsce gotowe produkty z podzespołów, które w kontenerach otrzymują. Zgadnij skąd te kontenery przypływają :wink:


(darek_d) #15

Chciałbym zauważyć że doceniane przez wielu polskie zipp-y też są składane w Chinach, a wiele urządzeń które posiadasz w domu pracuje na chińskich częściach, nie wspomnę że VW, Mercedesy czy Porsche jeżdżą na polskich oraz chińskich częściach i mają się dobrze. Nie wszystko co chińskie jest złe.