Konsola odzyskiwania systemu xp

:frowning: witam…mam problem z usunieciem konsoli odzyskiwania systemu przy starcie xp pokazuje sie.i zgodnie z zaleceniami Microsoftu za nic w swiecie nie moge sie tego pozbyc, a po drugie gdy odzyskalem system pozapisywalem jakies {1} z dwa razy i to rowniez mi sie wyswietla przy starcie systemu…i moje pytanie brzmi w jaki prosty sposob pozbyc sie tego badziewia …bede wdzieczny za podpowiedzi …tylko plisu ,prosze o proste i skuteczne podpowiedzi …serdecznie pozdrawiam :o

Jaki masz system?? jak XPeka to wyedytuj plik boot.ini (jest w folderze głównym dysku systemowego) i wywal linijkę konsoli odzyskiwania.

mam w pliku boot.ini zapis C:\CMDCONS\BOOTSECT.DAT=“Konsola odzyskiwania systemu Microsoft Windows XP” /cmdcons

i gdy chce usunac konsole nie chce mi zapisac gdy zamykam :o

Najpierw kliknij prawym przyciskiem myszy na pliku, wybierz właściwości i usuń wszystkie atrybuty. Zapisz zmiany i ustaw atrybuty ponownie.

PS Zwróć uwagę na pozycję default w pliku boot.ini. Zmień tą ścieżkę na taką, jaką ma system, który ma być domyślnie uruchamiany.

adam749 …a co mi podpowiesz z tymi jedynkami co zapisalem i sie ukazuja przy starcie …jak je klikne tez mi sie system otwiera jak sie tez tego pozbyc?? :frowning:

PPM na boot.ini > właściwości > odznacz tylko do odczytu > ok i teraz zrób to co napisałem wyżej.

Jakimi jedynkami?? Wklej tu plik boot.ini.

cosik_ktosik…ja jestem zeleny…w tych sprawach :frowning: podpowiedz w latwiejszej formie :slight_smile: dzieki…i pozdrowka

Daj zawartość pliku boot.ini na forum.

zrobilem …i konsola znikla …tylko te [1] caly czs sie ukazuja…przy starcie …jak je zlikwidować… zapislem je przy odzyskiwaniu systemu i teraz sie pokauja na starcie…a plik wyglada tak…tzn te jedyneczki nieszczesliwe…

boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="[1]"

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="[1]" HELP

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

C:\CMDCONS\BOOTSECT.DAT

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Zapisz to.

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

…czy tez wkleic tak jak w poprzednim

Linijki:

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="[1]"

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="[1]" HELP

C:\CMDCONS\BOOTSECT.DAT

są zbędne, do normalnego startu.

cosik_ktosik … =D> zrobilem jak podpowiedziales …tobie i adam749 serdeczne dzieki …wszystko wrocilo do normy :smiley: temat skonczony …pozdrawiam