Konsola odzyskiwania systemu xp

(Ondrej1955) #1

:frowning: witam..mam problem z usunieciem konsoli odzyskiwania systemu przy starcie xp pokazuje sie.i zgodnie z zaleceniami Microsoftu za nic w swiecie nie moge sie tego pozbyc, a po drugie gdy odzyskalem system pozapisywalem jakies {1} z dwa razy i to rowniez mi sie wyswietla przy starcie systemu..i moje pytanie brzmi w jaki prosty sposob pozbyc sie tego badziewia ..bede wdzieczny za podpowiedzi ..tylko plisu ,prosze o proste i skuteczne podpowiedzi ..serdecznie pozdrawiam :o

(adam749) #2

Jaki masz system?? jak XPeka to wyedytuj plik boot.ini (jest w folderze g艂贸wnym dysku systemowego) i wywal linijk臋 konsoli odzyskiwania.

(Ondrej1955) #3

mam w pliku boot.ini zapis C:\CMDCONS\BOOTSECT.DAT="Konsola odzyskiwania systemu Microsoft Windows XP" /cmdcons

i gdy chce usunac konsole nie chce mi zapisac gdy zamykam :o

(Cosik Ktosik) #4

Najpierw kliknij prawym przyciskiem myszy na pliku, wybierz w艂a艣ciwo艣ci i usu艅 wszystkie atrybuty. Zapisz zmiany i ustaw atrybuty ponownie.

PS Zwr贸膰 uwag臋 na pozycj臋 default w pliku boot.ini. Zmie艅 t膮 艣cie偶k臋 na tak膮, jak膮 ma system, kt贸ry ma by膰 domy艣lnie uruchamiany.

(Ondrej1955) #5

adam749 ..a co mi podpowiesz z tymi jedynkami co zapisalem i sie ukazuja przy starcie ..jak je klikne tez mi sie system otwiera jak sie tez tego pozbyc?? :frowning:

(adam749) #6

PPM na boot.ini > w艂a艣ciwo艣ci > odznacz tylko do odczytu > ok i teraz zr贸b to co napisa艂em wy偶ej.

Jakimi jedynkami?? Wklej tu plik boot.ini.

(Ondrej1955) #7

cosik_ktosik..ja jestem zeleny..w tych sprawach :frowning: podpowiedz w latwiejszej formie :slight_smile: dzieki..i pozdrowka

(Cosik Ktosik) #8

Daj zawarto艣膰 pliku boot.ini na forum.

(Ondrej1955) #9

zrobilem ..i konsola znikla ..tylko te [1] caly czs sie ukazuja..przy starcie ..jak je zlikwidowa膰... zapislem je przy odzyskiwaniu systemu i teraz sie pokauja na starcie..a plik wyglada tak..tzn te jedyneczki nieszczesliwe...

boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="[1]"

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="[1]" HELP

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

C:\CMDCONS\BOOTSECT.DAT

(Cosik Ktosik) #10
[boot loader]

timeout=30

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Zapisz to.

(Ondrej1955) #11

[boot loader]

timeout=30

[operating systems]

..czy tez wkleic tak jak w poprzednim

(Cosik Ktosik) #12

Linijki:

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="[1]"

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="[1]" HELP

C:\CMDCONS\BOOTSECT.DAT

s膮 zb臋dne, do normalnego startu.

(Ondrej1955) #13

cosik_ktosik ... =D> zrobilem jak podpowiedziales ..tobie i adam749 serdeczne dzieki ..wszystko wrocilo do normy :smiley: temat skonczony ..pozdrawiam