Konsola odzyskiwania systemu

Może mi ktoś pojaśniś co trzeba wpisać w konsoli żeby Windows mi się naprawił ?

:frowning:

Ustawiasz bootowanie w BIOS-ie z płyty CD.

Wkłądasz do napędu płytę XP.

Bootujesz z niej system, az zobaczyśc ekran instalacji.

Będziesz miał tam 3 opcje do wyboru, klikasz napraw bierzącą instalację (w tym celu naciskasz klawisz R ).

Następnie logujesz się do swojej instalaci, zapewne masz jeden system więc klikasz 1 , pózniej wpisujesz hasło administratora(jeśli nie masz klikasz poprostu Enter )

I wpisujesz komende chkdsk /r i czekasz…

Po zakonczeniu skanowania (potrwa to chwilę) wpisujesz exit i naciskasz Enter.

Pózniej zmieniasz botowanie w systemie tak jak było i uruchamiasz

Wielkie dziekii :]

co to jest to “/r” ?

Parametr komendy chkdsk.

Jak skasować konsolę odzyskiwania?

Nie da się skaskować Konsoli Odzyskiwania, to jest opcja zintegrowana z płytą Windows, i nie ma najmniejszego sensu jej usuwać (I tak sie nie da), bo w razie problemów mozna w łatwy sposób naprawić cały system.

Przeszkadza mi, bo przy każdym uruchomieniu systemu muszę wciskać enter. Gdzieś można było ustawić chyba czas po jakim ma się dokonać wybór automatyczny, może mi ktoś powiedzieć gdzie?

Pytam, bo forum gdzie był opisany proces instalacji i kasowania aktualnie nie działa.

Czemu musisz nacikać Enter , moze chodzi ci o wybór systemu :?

Napisz konkretnie co masz na ekranie kiedy musisz nacisąc Enter

Właśnie siedzi ta konsola w wybierałce systemu. Mogę wybrać winXP lub konsolę i odlicza pół minuty do autowyboru. Jeśli nie można jej wywalić z boota, to jak chociaż jak skrócić czas auto-wybierania systemu do 1 sekundy?

Wszystko w boot.ini, timeout etc

Zenek, konsola nie jest tak do konca zintegrowana, przeciez albo odplaasz ją z płyty albo instalujesz na dysku.

Kethoth wklej zawartość pliku boot.ini:

Start-uruchom-c:\boot.ini

Dzieki, nie wiedziałem gdzie mam boot.ini. Myślałem, że na partycji z Windowsem- E:, ale był na C:. Pewnie dlatego że mam dziwnie ułożone partycje:

C: FAT32

D: NTFS

E: NTFS (windows)

F :NTFS

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

C:\CMDCONS\BOOTSECT.DAT="Konsola odzyskiwania systemu Microsoft Windows XP" /cmdcons

Wywalić linijkę “C:\CMDCONS\BOOTSECT.DAT=“Konsola odzyskiwania systemu Microsoft Windows XP” /cmdcons”?

Tak dokłądnie.

Plik jest tylko do odczytu, więc nie mogę go zmienić. Pokazywanie ukrytych plików jest włączone, ale mimo to nie widać go, nie wiem jak zmienić mu właściwości.

sprobuj przestawic atrybuty z trybu awaryjnego a jak nie bedzie mozna to z konsoli odzyskiwania

Na karcie Widok kliknij opcję Pokaż ukryte pliki i foldery, wyczyść pole wyboru Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane), a następnie kliknij przycisk OK. Jeśli zostanie wyświetlone okno dialogowe z ostrzeżeniem, kliknij przycisk Tak, aby kontynuować.


W folderze głównym (na przykład C:) znajdź plik Boot.ini i usuń jego atrybut tylko do odczytu.

I usuń linijke: "C:\CMDCONS\BOOTSECT.DAT=“Konsola odzyskiwania systemu Microsoft Windows XP” /cmdcons"

Przywróć plikowi Boot.ini atrybut tylko do odczytu.

Aby zmiana zaczęła obowiązywać, ponownie uruchom komputer.