Konsola XBOX360 i PS3 a ich przyszłość

Witam, mam zamiar kupić sobie na święta xboxa360 bądź też ps3 i mam małe pytanie z tym związane, czy myślicie że coraz lepsza grafika w grach na te konsole będzie po prostu do któregoś stopnia? Tzn chodzi mi o moc obliczeniową np takiego Xboxa, że np Fifa 12 ma tak dobrą grafikę, której Fifa 14 już nie przeskoczy, bo sprzęt nie będzie na to pozwalał i będzie trzeba zmieniać na nowego xboxa za parę lat? chciałbym kupić konsolę z myślą że pogram sobie na niej chociaż 3 lata i nie zrobi się szybko przestarzała jak PS2 :wink:

fifa 14?

przecież już Battlefield 3 na PC wygląda znacznie lepiej, a na konsole musiał być “obcinany”, żeby na nich chodził.

well, mi się na PS3 ciągle podoba grafika w Final Fantasy XIII (i te piękne filmy w grze w 1080p), w Gran Turismo 5 też dobra grafika.

Ogólnie ps3 szybko życia nie skończy, bo jest masa dobrym tytułów, co do xboxa to nie mam i nie bardzo się w nim orientuje.

konsola nie jest teraz droga, a gry można kupować używane za niewielkie pieniądze :slight_smile:

Niestety, ale obie konsole są już w zasadzie wymaksowane. Na 6cio letnim klocku i 5cio letniej łajbie już cudów nie zobaczysz.

Jestem zwolennikiem Playstation 3 ale też widzę, że to już jest ich końcówka (chodzi mi o wykorzystanie sprzętowe) i moim zdaniem powinna wyjść już nowa generacja konsol. Gry są mocno okrajane.

Dzięki za odpowiedzi. Powoli zaczynam dochodzić do wniosku, że nie warto wydawać pieniędzy na te konsole pod koniec 2011 roku. Lepszym wyjściem chyba będzie uzbierać na dobrego kompa i troszkę większy monitor :wink:

z pewnością będziesz mógł wtedy się raczyć lepszą grafiką. Ale czy tylko o to chodzi?

Na ps3 jest dość dużo gier z masą grywalności (m.in. jrpg) których na PC się nie uświadczy (tak samo z ps2 było). Ja sam mam ps3 kupioną właśnie pod te tytuły (FF XIII, GT5, Tales of Vesperia, Tales of Xantia, Tales of Innocence R, Ar Tonelico 3, Valkyria Chronicles, Disgaea, Atelier Rorona, Star Ocean, Rune Factory… i więcej ;P) bo mnie kręcą jrpg, to wtedy zakup konsoli jak najbardziej polecany (teraz nawet ICO i shadow of colossus dostał remake na ps3).

Najlepiej oprócz konsoli mieć też dobrego peceta;p problem solved, ale trochę to kosztuje.

Najlepiej jakbyś wpadł do kumpla/znajmego/etc który ma konsolę i sam zobaczył jak się to prezentuje.

BTW gram sobie ostatnio w persona 4 na ps2 i grafika wcale nie jest taka najgorsza :wink:

No moim zdaniem na PS3 jest miodność, ale to droga rozrywka. Trzeba mieć telewizor najlepiej Full Hd od tego zacznijmy, sama konsola tania nie jest, a do tego gry są bardzo drogie. Powinno wychodzić więcej gier wyłącznie na konsole, których nie ma na PC. Dla mnie co to za interes kupić grę za 220zł, którą można nabyć na PC za 120zł taką samą. Jednak więcej powinno konsole i PC różnić.

Droga rozrywka ? Bzdura, gry można kupić bardzo tanio, do tego nie musisz napalać się jak posrany na premiery i wydawać po dwa baty, zresztą zawsze można sprzedać i stracić nie aż tak wiele (jak już nie masz znajomych coby się z nimi powymieniać grami), a z pisi co ? Kupisz używkę i pograsz ? No chyba nie za bardzo oO (pomijam tu kwestię przepustek sieciowych na konsolę).

Full HD ? Następna bzdura. Obadaj sobie ile gier jest w natywnym 1080p (zaledwie kilka), 99% z nich jest w “720p”, nie mówiąc o tym, że znaczna większość tych 720ek, które są na obie konsole to i tak subHD lul (zresztą posiadacze xboxa i tak nie widzą różnicy między 15" crt po d-sub a 32" lcd po hdmi :smiley: ).

Aha, no i zajebiście porównywać strukturę zamkniętą jaką są konsole do pc, w których co chwile trzeba wymieniać jakieś bebechy żeby ino gierka poszła ;

Konsola to wygoda, której pc nie ma, wkładasz grę i grasz, a nie zastanawiasz się czy ci pójdzie czy nie.