Konta uzytkownikow a ich bezpieczenstwo

Witam

mam xp SP2 i 4 konta użytkowików. Jedno należy do mojego brata i właśnie mam z nim problem. zmieniłem mu hasło tak aby nie mógł usiąść pewnego dnia do komputera. ja przychodzę a on siedzi a w jego rekach dyskietka. wiec ja znalazłem i sprawdziłem. okazuje sie ze on ta dyskietka resetuje hasło i wpisuje nowe. Czy jest taka możliwość aby dyskietka taka nie zadziałała? oczywiście nie mowie o jej sformatowaniu ani zabraniu, pójdzie do kolegi albo ściągnie pliki i znowu to samo a nie chciałbym aby on miał dostęp do komputera wtedy jak ja chce.Po prostu chce wyłączyć tą opcje w systemie(może rejestry). Jak dobrze pamiętam plik nazywał sie userkeys.psw (jakoś tak) Proszę o pomoc:)

Pozdrawiam

Załóż hasło na całego kompa w biosie,tu będzie miał większy problem.

Ale chyba jak wyciągnie baterie to hasło zniknie.

troiP poczekaj do jutra. W domu mam fajne rozwiązanie na zakładanie jakiegoć klucza na win. Musze tylko poszukać.

Znalazłem coś takiego:

http://www.idg.pl/porada/96673.html

JNJN nie jestem początkujący wiec wiem co można zrobić z biosem ale jak to podkreślił maruder_best hasło można łatwiej zresetować niż z dyskietki:)(na dyskietce musi być plik a bios to wystarczy rozkręcici komputer.

vanderneels ciekawy materiał, sprobuje tez go zrealizować ale poczekam jeszcze na pomysł maruder_best

Dzieki:)

Pozdrawiam

Znalazłem :smiley:

Start - uruchom i wpisujesz syskey. Następnie na aktualizuj. I teraz wybierasz albo założenie hasła na win (to nie jest hasło użytkownika, wyświetla się znacznie wcześniej) lub zapisujesz klucz uruchomienia na dyskietce (na pendrive’a też chyba można ale nie jestem pewien).

:!: :!: Ale pamiętaj. Jeśli zapomnisz hasła, albo zgubisz dyskietke lub zostanie uszkodzona już nigdy nie wejdziesz do win. Pozostanie TYLKO format.

To działa na pewno w XP pro z SP2 i w WinServer 2003.

Napisz potem czy Ci się udało.

maruder_best dzięki:) napisz ci na pewno ale będę to robił w piątek

Pozdrawiam