Konta użytkownikow i wyłaczanie komputera

(Lukaszm Zdw) #1

Siemka... mam pewnien problem z kontami i wyłanczaniem xp sp2 otoż:

na kompie posiadam 2 konta (moje i ojca) oba konto maja prawa admina. Problem polega na tym że gdy np moje konto jest aktywne i ojciec zaloguje się jednocześnie na swoje (funkcja przełącz użytkownika) i póżniej bedzie chcial wyłączyć kompa to wyskakuje okno czy zapisać prace wszystkich zalogowanych użytkownikow daje na OK i trwa zamykanie po chwili monitor wyłancza sie (mruga dioda) a komputer sobie chodzi i tak potrafi chodzić dopóki sie go ręcznie (przyciskiem power) nie wyłączy. Chciałbym jakoś rozwizac ten problem bo kiedyś nie bylo problemu wyłąnczal się a teraz komp jakieś fochy wali :frowning: czyściłem juz rejestr i skanowałem ad-aware oraz spybotem ale to nie pomogło... dodam jeszcze ze gdy tylko jedno konto jest zalogowane to nie ma problemu z wyłączeniem kompa. Z góry serdeczne dzięki za pomoc pozdrawiam

(sdar) #2

Czy tak się dzieje zarówno wtedy gdy Twoim koncie pozostał (przy przełączaniu użytkownika) uruchomiony jakiś program, jak i po przełączeniu użytkownika przy wyłączonych wszystkich programach na Twoim koncie?

(Lukaszm Zdw) #3

hmm przegladałem te programy które mam uruchomione w tle i nie dodawałem żadnego nowego oraz nie zmianiałem wersji na nowsze wiec to troszke dziwne ze kiedyś nie bylo problemu z tym a teraz się pojawił;/

(Superminiek) #4

To chodzi o bios - musisz sobie ustawic poweroff auto czy jakos tak, dokladnie nie zacytuje bo nie mam mozliwosci :smiley:

Z tym ze jak jedno konto bylo i sie wylaczylo to sadze ze przypadek byl -> profilaktycznie wylacz hibernacje w ustawieniach jesli to co w/w nie zadziala

(Lukaszm Zdw) #5

hibernacje mam wyłączone... myslę ze chyba coś w rejestrze sie skopsalo;/

(sdar) #6

Nie "czyściłeś" ostatnio rejestru jakimś programem? :clever:

(Lukaszm Zdw) #7

hmm czyscilem rejest dopiero jak wystapil problem

(Superminiek) #8

Kiedys jeszcze spotkalem sie z podobnym problemem i chodzilo o siec - trzeba bylo jeszcze raz zainstalowac karte sieciowa i bylo dobrze.

Z tego co pamietam to wlasniie do rejestru w jakis sposob "dostaly" sie dziwne wartosci i one powodowaly konflikt - dokladnie nie potrafie tego wyjasnic teraz bo to juz dawno bylo.

Swoja droga to naprawde radze popatrzec w biose