Konta użytkowników

Ledwo go zainstalowałem a już nakombinowałem :smiley:

Przejdźmy do rzeczy. Podczas instalacji systemu stworzyłem konto użytkownika “Łukasz” (oczywiście administrator). Po niej stworzyłem konto “Ania” (także administrator), a następnie aktywowałem konto gościa. Nazwę konta “Łukasz” zmieniłem na “Admin”, a konto “Ania” usunąłem. Z tym drugim jakoś sobie poradziłem - folder C:\Users\Ania udało się usunąć. Niestety, mam dwa problemy z pozostałymi kontami (po jednym na konto ;)).

Z kontem “Admin” mam taki problem, że folder w C\Users\ to dalej C:\Users\Łukasz, a nie C:\Users\Admin. Nazwy nie da się tak po prostu zmienić, a bardzo mi na tym zależy. Z jakiego powodu - nie jest to zbyt ważne, chyba, że ktoś koniecznie chce wyjaśnienia.

Drugi problem już nie jest taki pilny. Chodzi mi tylko o zmianę nazwy konta użytkownika “Guest” na “Gość”, gdyż mam polską wersję językową i średnio mi aktualna nazwa pasuje.

Z góry dziękuję.

@EDIT I jak zawsze zapomniałem o najważniejszym, a szczegółów się czepiam…

Trzeci (a raczej pierwszy, bo najgorszy) problem polega na tym, że… folder C:\Users\Guest\ został przeze mnie… zablokowany dla konta gościa. Z tego też powodu wyskakują na nim błędy itp. Dlatego też pytam - JAK TO ZMIENIĆ?!

No żeby to zmienić to musisz poszperać w rejestrze

Uruchom + wpisz: _ regedit _

Dobra, to tym problemem się nie zajmujemy.

UWAGA! JESZCZE JEDEN PROBLEM! SZCZEGÓŁY W PIERWSZYM POŚCIE ZA MOMENT!

No to wejdź w panel sterowania -> “tam gdzie są konta użytkowników” -> zaznacz Guest i odznacz coś w stylu uznaj moje pliki + foldery za prywatne

Nie jestem do końca pewien jak to jest sformuowane w Win7 bo nie widze go przed sobą :frowning:

powodzenia

Nie ma takiej możliwości, przy gościu nie ma żadnych ustawień.

Ale poradziłem sobie z tym inaczej - wystarczyło go udostępnić odczyt/zapis dla grupy roboczej. Z niej i tak nie korzystam, więc wszystko jest dobrze. Ale jakby ktoś miał sposób, żeby udostępnić go tylko Gościowi i Adminowi, to byłoby świetnie.