Konta Uzytkowników

Mam kilka pytan dosyc banalnych(nie dal mnie bo sie w te klocki nie bawiłem).

Che utworzyc konto z ograniczeniami dla siostry…

I mam pytanie czy antywirus itp zainstalowane na koncie administratora przejda do jej konta :?

I czy wszytskie programy tez tam przejdą, wlasnie che aby tylko kilka :slight_smile:

Acha i czy jak bede cos instalowal to zeby to zrobic dla niej musze wybrac aby program dzialał na wszytskich kontach :?

Start -> Panel sterowania -> Konta uzytkowników

Tam stwórz konto.

Ja pamiętam, że Kerio i mks_vir uruchamiały się przy starcie, razem z kilkoma usługami w tray’u. Natomiast trzeba było zainstalować GG, Firefoxa , bo z tego siostra korzystała…

Ale zainstalowac na profilu jej czy mojim(admina)

A i czy usuniecie czegos z konta adina powoduje usuniecie z jej.

A jakie konto wystarczy, do korzystania z internetu, gg i paru innych, bo slyszalem o koncie z ograniczeniami. :slight_smile: ( No i jagbym wtedy instalowal progray dla niej)

Wszystkie programy bedą. Możesz oczywiscie zabronić uzywania niektórych edytując wpisy w rejestrze.

Start>>Uruchom>>control userpasswords2

Tam daj jesj prawa zaawansowanego użytkownika.

Stwórz konto jej (z ograniczeniami oczywiście, co by nie było 8) )

Logujesz się na nie:

:arrow: Wyrzucasz z autostartu progsy, których nie chcesz, aby ona widziała:

Start -> uruchom -> msconfig

:arrow: U mnie to tak działało :slight_smile:

Jest jeszcze opcja spersonalizowania jej konta. Po prostu wytargaj jej na pulpit skrót do FF (załóż wcześniej jej konto na nim). Można też tak samo zrobić z GG, ale mi się wszystko powaliło i miała dostęp zarówno do swojego jak i mojego profilu. Więc zrobiłem instalkę GG (zmieniona lokalizacja) na jej koncie i bylo ok :slight_smile:

Acha, a jak zrobic zeby tych programów raczej nie bylo :?

Mialo by byc tylko, GG, Opera Antywirus, firewall i tyle :slight_smile:

Logujesz się na konto użytkownika któremu chcesz zablokować aplikacje.

Wchodzisz w rejestr

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

w menu edycja wybierasz nowy i wartość dworld nadajesz nowej wartości nazwe DisallowRun i klikasz Enter w pole Dane wartości wpisujesz 1 i klikasz OK.

Następnie przystępujesz do definiowania aplikacji które mają być blokowane. Klikamy na nowo utworzony klucz i w menu edycja wybieramy Nowy i Warość ciągu wartości nadajesz nazwe 1 ( dla następnych odpowiednio 2,3,4,5,6…)i wciskasz enter

Klikasz dwukrotnie na nową wartość i w pole Dane Wartości wpisujesz nazwę pliku wykonywalnego aplikacji np iexplore.exe i klikasz ok.

Powtarzasz czynność dla każdej aplikacji którą chcesz zablokować.

Oka dzieki zaraz bede próbowal, a i czy ikonki i style tez przejda na nowe konto :slight_smile:

Zablkowac to znaczy ze bedzie sie wyswietlal jakis kominikat rozumiem :smiley:

Tak

Aplikacja została zablokowana przez administratora. I ze ma się skontaktować jak co. :slight_smile:

Wszystko inne bedziesz musiał tam ustawić, ale bedą .

Czyli robie tak:

tworze nowe konto z ograniczeniami, i blokuje programy :slight_smile:

Dokładnie. Wchodzisz na koncie do rejestru i według instrukcji. :slight_smile:

Dobra dzieki. Szkoda ze niemozna latwiej :smiley:

A i jak moge sie przełanczac miedzy uzytkownikami :?

I czy Vista Inspirit bedzie na drugim koncie

Start -> Wyloguj -> Przełącz użytkownika ;]

Wyloguj>>Przełącz uzytkownika

zobacz. :slight_smile:

Wszytsko jest gicor oprucz tego ze przesly mi ikony z Visty :? A moja siostra sie czepia. :smiley:

Acha gdzie sie podzial offic trzeba go zainstalowac :?

Nie. Trzeba go poprostu włączyć. Poprosi ewentualnie o płytę.

A te ikonki to chyba mozna zmienic co.