Kontener mp4

Czasami muszę coś wysłać filmowo, bo ludzie są debilami, ale czasami potrzebuje tez dźwięku.
I vocoscreen jest super, ale w stylu
-u mnie działa
Ludzie mający FF, piszczą, że nie ma dżwięku.
Ja wiem, że Firefox ma coś tam z licencjami itd.
Ale wpychałem tam i
vorbis
flac
mp3
opus
Na chromowatych normalnie im odpala z dzwiękiem
Próbka z YT, …tylko bez sensu bo porozumiewamy się innymi kanałami…

U mnie na FF dźwięk jest :flushed:

Bo chyba jak wrzucił na YT i ten poprawił plik, że słychać podkład muzyczny (W efekcie mamy plik siekanka-rąbanka/kaszanka z którego nic ciekawego nie ustalimy.), dlatego lepiej zahostować na mega.nz, streamable.com, Sendvid.com czy megawrzuta.pl.

Potem to można plikiem się bawić i ustalać o co chodzi z kodowaniem nieczytelnym dla Firefox.

Dla przykładu Firefox przez 2 wydania dopuszcza zepsute grafik avif:

W efekcie raczej część osób nie wykryje na czas, że generują avif niezgodnie by działał on w 94+ za 8 tygodni.

oryginał w mkv

Może z mp4a-DD sobie Firefox nie radzi:

W Egde jest każdy dźwięk, w FF / WMP12 lub nowszej aplikacji kafelkowej Wideo już nie ma audio (brak enkodeka w czystym Windows 11?).

Audio

ID : 2
Format : Ogg
ID kodeka : mp4a-DD
Czas trwania : 45s 302 ms
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 109 kb/s
Rozmiar strumienia : 602 KiB (9%)
Default : Tak
Alternate group : 1

ale vorbis to stary kodek, to powinno działać na maszynce do włosów

Można by sprawdzić w Firefox pre-Quantum (56 i starsze) portable czy dźwięk zanika, co by wskazało na regresje:

https://sourceforge.net/projects/portableapps/files/Mozilla%20Firefox%2C%20Portable%20Ed./

Opcjonalnie Voko jakieś brudne „bity” dodaje do Audio i Firefox już ma focha.

U mnie w pierwszym linku dźwięk jest :flushed:

FF 88.0 (64 bity)

Jest dzwięk i obraz w WMP i PotPlayer,Waterfox nie ma.Może być problem z kodekami.Windows bez dodatkowych kodeków biedny jest.
Firefox,Waterfox z czyms sobie nie radzi.

Ja czasami nagrywam ekran/dźwięk poprzez OBS Studio z domyślnymi ustawianiem mp4 i odtwarza na FF bardzo ładnie. Nie wiem jak pod Linux, ale zakładam że to dokładnie te same kodeki.

Może warto spróbować How to RECORD COMPUTER SCREEN and Audio with OBS Studio - YouTube

Co do 4.94 MB file on MEGA to u mnie na Win10 i FF dzwięk elegancko jest. Może na jakichś starszych Windowsach jest problem? Jeżeli na żadnych kodekach u kogoś tam nie ma dzwięku to podejrzany jest jego system i bym mu napisał - otwierać w Edge/chrome. (javascript - How to play mp4 video all major browsers? - Stack Overflow)

Inny pomysł - koduj do otwartolicencyjnego .webm lub przekoduj to co masz w mp4 do webm z użyciem domyślnego profilu z FFMpeg ffmpeg - Convert MP4 to WebM, poor results - Stack Overflow

Tu (dozwolony) kontener jest problemem. Audio masz „vorbis”, na developer mozilla masz jak byk:
Container support Ogg, WebM
Web audio codec guide - Web media technologies | MDN
Jednym słowem jeżeli kodek jest „Vorbis” to może być tylko w kontenerze WebM lub Ogg - wtedy działa pod Firefoxem bez problemu.

Pod Chromowatymi nie ma tego typu wymagań, dlatego audio jest.
Nawet jak ręcznie wskażesz w parametrach osadzania wideo:
video/mp4;codecs="avc1,vorbis" to FF to olewa i odtwarza tylko video.

Forum robi paćkę z elementu source:

<video controls="" width="400">
    <source src="https://megawrzuta.pl/files/f62d1ca02c284edb13144848850941dd.mp4" type="video/mp4;codecs=">
</video>

taki zapis też nie przechodzi: type='video/mp4;codecs="avc1,vorbis"':

U mnie w firefoxie głośno filmik gra i takie info ma:
vokoscreenNG 2021 09 11 21 53 39.mp4.MediaInfo.txt (5,6 KB)
Nawet na mypal tak gra i takie samo info ma :wink:

W sumie testujesz mp4 mega.nz (?), bo to moje po surowej zmianie kontenera z mkv na mp4 (na megawrzucie) traci dźwięk w Firefox z racji nie podążania za standardami fundacji Mozilla/w3c /WHATWG.

Trochę lipa jak nagle ten teledysk co skonwertowałem ma dzięki w twoim PaleMoon (naśladują chrome lub zrobili własny standard dla kontenerów i w nich użytych formatach audio?) a w Firefox/Icewasel jakiś przełącznik w about:config by nie wymuszało blokowania źle nagranych wideo?

Dźwięk powinieneś kodować do formatu AAC, ewentualnie AC3.

To mogę:

Weź te pliki co masz i w Avidemuxie zmień dźwięk.

avidemux

Ale ma teraz zmieniać tak przez całe życie, bo twórcy Voko nie mają systemu zgłoszeń błędów?