Konto administrator, trwałe usuwanie danych

Cześć!

Otóż, chcę zrobić format, ale chcę aby wszystkie pliki były już nie do odzyskania. Jakim bezpłatnym programem to zrobię?

Po formacie i instalacji systemu, chcę pracować na jednym koncie.

Co zrobić z kontem “Administrator” oraz jak włączyć okno logowania?

Tzn. login, hasło (ctr+alt+delete). Czy to jest bezpieczne rozwiązanie?

Czy kombinacja Nod32+Sunbelt Personal Firewall jest bezpieczna?

Pozdrawiam i z góry dziękuję!

P.S. Jaki program polecacie do odbierania maili z podziałem na tożsamości, tzn. każde konto mailowe osobno?

nic-ja na nim pracuje i nie mam więcej kont w systemie

chodzi ci żeby zamiast ekranu z nazwami było klasyczne (jak w 98…)?

jeśli tak to w panelu sterowania wejdż w konta użytkowników i wybierz: zmień sposób logowaniai odchacz użyj ekranu logowania potem ok kliknij i gotowe!

zależy zktórej strony patrzeć…

napewno trudniej wejść do tak zabezpieczonego systemu a z 2 strony wygodniej jest z tym nowoczesnym ekranem “powitalnym”

może i bezpieczna ale lepszy byłby kerio personal firewall lub jakiś pakiet internet security (ja używam KIS7 beta i jestem zadowolony-nie muli, dobrze chroni).

P.S: jaki masz system? xp?, vista?

Złączono Posta : 05.06.2007 (Wto) 18:20

nic-ja na nim pracuje i nie mam więcej kont w systemie

chodzi ci żeby zamiast ekranu z nazwami było klasyczne (jak w 98…)?

jeśli tak to w panelu sterowania wejdż w konta użytkowników i wybierz: zmień sposób logowaniai odchacz użyj ekranu logowania potem ok kliknij i gotowe!

zależy zktórej strony patrzeć…

napewno trudniej wejść do tak zabezpieczonego systemu a z 2 strony wygodniej jest z tym nowoczesnym ekranem “powitalnym”

może i bezpieczna ale lepszy byłby kerio personal firewall lub jakiś pakiet internet security (ja używam KIS7 beta i jestem zadowolony-nie muli, dobrze chroni).

P.S: jaki masz system? xp?, vista?

Mam xp professional.

Sunbelt to od 2007 roku kerio…

A jak zmienić nazwę i jak to może się pojawić w logowaniu?

jak nie masz więcej kont w systemie to podajesz hasło do konta i wtedy konto Administrator pokazuje się na ekranie logowania

Gdy masz więcej niż 1 to konto Administrator możesz wyciągnąć na ekran logowania edytując odpowiedni klucz rejestru (patrz ostatnia przezentacja na vortalu).

a poco chcesz zmieniać?

Osobiście odradzam bo to konto jest użwane przez konsole odzyskiwania systemu z płyty i zmiana jego nazwy może spowodować problemy z odzyskaniem windowsa.

Jest to konto wbudowane i nazwy nie zmienisz.

Administratora nazwy nie zmienisz? Popatrz dokładnie na to, co oferuje konsola secpol.msc.

Niekiedy zmiana nazwa konta “Administrator” jest bardzo przydatną sprawą - konto, ze względu na stałą nazwę i częsty brak hasła jest niezłym celem ataku.

Będę miał tak:

Administrator (to domyślne konto)

ja (z ograniczeniami)

rodzina (z ograniczeniami)

Czy to bezpieczne rozwiązanie? Jak ustawić hasło dla administratora?

Wiem, że nie powinno się pracować na koncie administratora. Mam neostradę.

Gdzie zainstalować neo, antywira, firewalla itp.? Na jakim koncie?

Pozdrawiam!

EDIT:

Mam jednak Xp HOME :oops:

Nie mogę znaleźć “Użytkownicy i grupy lokalne”.

Szukałem w “zarządzanie komputerem”, ale nie znalazłem.

Więc jak mogę zmienić nazwę konta “Administratora”?