Konto bankowe bez opłat

Aktualnie mam konto w mbanku jednak od tego miesiąca wprowadzili opłatę za kartę. Jak do tej pory nie płaciłem za przelewy, użytkowanie konta, kartę itp. więc szukam jakiegoś innego banku w którym takie usługi są za darmo. Możecie pisać w jakich bankach macie i jak odbywają się przelewy bo w mbanku są to hasła sms przysyłane na tel, sądzę że takie rozwiązanie jest najlepsze.

Pozdrawiam

Ja w sierpniu przechodzę do Getin Online Konto bez opłat i wypłaty w bankomatach również. Aktualnie zamykam rachunek w mBanku i darmowej oferty innej niż Getin Online nie znalazłem.

No niby wszystko jest za darmo ale znalazłem taki podpunkt w regulaminie.

Miesięczna opłata za prowadzenie Rachunku Oszczędnościowo-Rozliczeniowego Konto Swobodne w promocji z nagrodą 0 PLN*

* w przypadku wykonania transakcji kartą na kwotę min. 400zł miesięcznie, w przypadku kiedy suma transakcji jest niższa opłata za konto wynosi 10 zł- szczegóły promocji określa Regulamin

ktoś z twoich znajomych ma to konto żeby potwierdzić czy ta opłata jest tylko przy tej opcji z nagrodą?

BZWBK <30 jest też darmowe :wink: Karta zbliżeniowa jest bezpłatna w przypadku zarejestrowania przynajmniej jednej transakcji w miesiącu przy jej użyciu.

Ta opłata dotyczy otwarcia konta swobodnego w promocji z nagrodą którego już nie ma od 3-ch tygodni. Regulaminu nie zmieniono od tego czasu. Ja podałem Ci adres do Konta Swobodnego “zwykłego” gdzie nie obowiązuje ta promocja więc jest darmowe wg tego regulaminu. Też myślałem podobnie jak ty ale kilka razy przeczytałem regulamin porównałem oferty i zrozumiałem że odnosi się do innej oferty konta swobodnego które aktualnie już nie jest dostępne a były dwa konta swobodne:

:arrow: Konto Swobodne

:arrow: Konto Swobodne z Nagrodą - oferta wycofana

Suma płatności kartą w mbanku musi wynieść 100zł aby nie była pobierana opłata za kartę - naprawdę nie są to wygórowane kwoty nawet jak na siłę nie wydasz tej stówy. Zastanawiałem się nad przeniesieniem rachunku gdzieś indziej, ale po wczytywaniu się w regulaminy wychodziły podobne kwiatki jak przytoczony regulamin Getina.

Nie chcę być obrońcą Getina i zostać posądzony że jestem jego pracownikiem ale odkąd mBank zamierzał wprowadzić opłaty za kartę jeśli nie przeprowadzi się transakcji za min. 100 zł to szukałem alternatywy i właśnie Getin Online oferuje w pełni darmowe konto. Te kwiatki o których piszesz faktycznie mogą wprowadzać w błąd bo nie każdy wie o co chodzi z tym kontem z nagrodą którego już nie ma a zapis w regulaminie pozostał przy którym widnieje gwiazdka co wprowadza w omyłkę potencjalnych interesantów.

Konto Swobodne…

Mam pewną wątpliwość co do karty, niby wypłaty są darmowe, ale drobnym druczkiem jest napisane…

* Wypłaty gotówki z bankomatów są traktowane jako transakcje gotówkowe i podlegają oprocentowaniu zgodnie z “Tabelą oprocentowania” od momentu wykonania.

Nie wiem, nie znam dokładnego regulaminu, ale nie jestem pewny czy ta karta jest do końca bezpłatna…

ja mam już to konto ponad rok i jest super wiec śmiało mogę polecić

Jak dobrze znalazłem poprzez google i przeniosło mnie do Getin to informacja ta dotyczy karty kredytowej :slight_smile:

Tak… ale nie znalazłem informacji, jaki rodzaj karty jest

dodawany do konta swobodnego…

Hehe nie spotkałem się by do konta dodawano w standardzie kartę kredytową :slight_smile: Podstawowa to karta debetowa a kredytowa to już na indywidualne życzenie.

no dobra okej… hehe

Zakładająć konto w BZWBK ok 2lata temu wszystko było darmowe. Konto, przelewy i karta. Niedawno zmienili regulamin i trzeba płacić im 3 zł, jeżeli nie zrobisz, żadnej transakcji bezgotówkowej przy użyciu karty.

heh… i właśnie mnie w mbanku skasują :P… niby nic takiego, ale trochę to wkurza jak się buduje x czasu opinię banku gdzie wszystko jest za darmo, mbank kojarzy się wszystkim z darmowym kontem, a tu mnie skasują, gdzie w wielu innych bankach by tego nie zrobili. W ciągu roku nie będzie oczywiście problemu, ale np. teraz w czasie wakacji jak karta nie była mi do niczego potrzebna to nie będę gdzieś na siłę stówy wydawał. O ile wcześniej bank raczej pozytywnie się kojarzył to teraz zdecydowanie mieszane odczucia mam. Jak można myśleć o kimś, kto podprowadził Ci 2 browce/pół paczki fajek? ;p

Tak, że gorzej sie nie da :smiley:

’ od 1 sierpnia 2011 r. wprowadzamy miesięczną opłatę za kartę debetową w wysokości 2 PLN. ’ To od kiedy 2zł to pół paczki fajek?

A co do Getin i mBanku to chyba jest ten sam bank BRE bank tylko to są podlegające banki pod ten jeden wielki. Mhm właściwie nie wiem co już piszę :stuck_out_tongue:

Racja, ja liczyłem piątaka, mój błąd… w takim razie czuje się już pozbawiony jedynie jednego biedropiwa.