Konto bankowe dla nieletnich

CHcę założyć konto bankowe w ING. Mam 16 lat.

Co potrzebuję by to zrobić? Legitymację wystarczy im pokazać? Czy jakiś dowód tymczasowy (dla nieletnich) jest potrzebny??

I trochę poza tematem, czy ING to dobry wybór??

Nic nie napisali na stronie banku o wymaganych dokumentach? Infolinia nie działa?

Poczytaj sobie o koncie w mBanku dla nieletnich: http://www.mbank.pl/indywidualny/rachun … izzyKONTO/

Szczerze? Nie…

Alior Bank oferuje konto za darmo, wszystkie przelewy do banków także bez opłaty, dodatkowo w cenie 5 złotych miesięcznie możesz zamówić sobie kartę płatniczą za pomocą której będziesz mógł wybierać pieniądze ze wszystkich bankomatów bez opłat. Konto jest oprocentowane 0,1%, ale domyślnie jest aktywna lokata nocna - polega ona na tym iż około północy odbierają Ci połowę pieniędzy z konta i rano koło 6:00, oddają Ci twój kapitał wraz z dodatkowym zyskiem (5 procent w skali roku). Czyli zawsze coś zarabiasz - zwykle są to grosze, ale jak to mówią “grosz do grosza, a będzie kokosza:slight_smile:

Ewentualnie poleciłbym Ci MBank gdzie nie płacisz za nic - za prowadzenie konta, za kartę płatniczą, konto jest za to gorzej oprocentowane. Dodatkowo to co denerwuje mnie w Mbanku, to to iż wszystkie produkty są dla posiadaczy Ekonta, czyli tego dla osób pełnoletnich. I przez to karty z PayPasem zamówić nie mogę, lokaty założyć nie mogę, podkonta założyć nie mogę, aktywować usługi darmowej wypłaty za bankomatu także nie - więc na razie na tym koncie trzymam 10 złotych. Po za tym Alior ma siedzibę w moim mieście, więc bez problemu mogę sobie wpłacać i wypłacać tam pieniądze, a w MBanku muszę jeździć do oddalonego o 45 kilometrów Rzeszowa…

Całą resztę pieniędzy trzymam w Aliorze - gdzie mam konto równe z osobą pełnoletnią.

Jak zakładałem swoje konto <30 w BZWBK (miałem wtedy bodajże 16, czy 17 lat), to musiałem iść do oddziału z rodzicem.

Ja podczas zakładania konta w Inteligo dla osoby małoletniej potrzebowałem paszport. W Inteligo nie musisz przyjść do oddziału banku, tylko wypełnioną deklarację rodzica link trzeba wysłać na ich adres, a potem tylko oczekiwać na przesyłkę. To teraz trochę o banku. W porównaniu do innych banków masz takie samo konto co osoby pełnoletnie (oprócz debetu). Jeśli średnie miesięczne saldo wynosi powyżej 100 zł to nic nie płacisz. A za kartę płacisz 1 zł jeśli suma transakcji wyniosła mniej niż 100 zł, a jeśli powyżej to nic nie płacisz.

Założyć konto możesz tutaj http://www.online-banki.pl/2.php polecam bank Millennium sam mam u nich konto i bardzo sobie chwalę