Konto bankowe

(Biuro) #1

Witam, chciałbym mieć już swoje konto bankowe i mam 2 pytania: Od ilu lat mogę mieć i 2 czy muszę się podpisywać osobiście czy może zrobić to za mnie rodzic ?

(Monczkin) #2

Zależy od banku - niektóre oferują konta już nawet dla 13-latków

Jak jesteś niepełnoletni to zawsze muszą podpisać wszelkie dokumenty rodzice/opiekunowie

(Mariuszjaroszz) #3

Ja mam konto w mBanku. Można je założyć już w wieku 13 lat. Wystarczy tylko złożyć wniosek przez internet,a oni przyjadą później do ciebie żeby podpisać umowę. Umowę musi podpisać jeden z rodziców oraz właściciel konta, którym będziesz ty. Po założeniu konta możesz poprosić o wyrobienie karty płatniczej. Jej wyrobienie i użytkowanie jest darmowe. Wszystkie transakcje i czynności można wykonywać za pomocą internetu lub telefonu

(Paluszczak) #4

Konta dla 13latków i tak musi rodzic wyrazić zgodę, więc wychodzi to samo...

Dołaczam się do kolegi powyżej, mBank jest porządny i najtańszy, tylko że ma nieco mniej siedzib banku w Polsce, a Inteligo mimo że droższy, to jednak ma więcej punktów w kraju.

W mBanku płacisz jedynie za przelew do innego banku, karte masz zza darmo

(k-9) #5

Ja tez jestem w mBanku

czy ja wiem czy mało jest bankomatów???????

można za free korzystać z bankomatów:

Cash4yau

WBK

Euronet

nie jest wcale tak mało

ehhh ale za to jest maluni wpłatomatów :confused: u mnie są tylko 2 :/;/;/;

(Joachim G) #6

Czy istnieje możliwość konta w banku od lat 11 lub 12 ??????????

(Szymoo) #7

Nie bo wtedy nie masz zdolności do czynności cywinoprawnych. Od 13 roku życia nabywasz ograniczoną zdolność do czynności cywinoprawnych... i dlatego banki preferują konta od 13 roku życia. Nigdy nie spotkałem się z ofertą dla osób poniżej 13 roku życia.

(Lukaszeknoszczyk14) #8

Jak kolega powyżej wspomniał o tej odpowiedzialności cywilno prawnej (od 13 roku życia) to konta są od 13 roku życia nigdy nie było kont poniżej 13

(Biuro) #9

już mam konto w Pko i jestem z niego zadowolony