Konto Jabbera - wybór

Cześć,

Obecnie mam na serwerze Jabbim.pl ale zastanawiam się nad przejściem na Gmail.com i ujednoliceniem adresu mailowego z adresem jabbera.

Teraz mam pytanie do użytkowników jabbera w domenie Gmail, jak jest z dostępnością serwera i działaniem? Są jakieś pady czy coś?

Nie używam żadnych transportów.

PZDR

Jabber z Gmaila jest chyba najgorszym możliwym rozwiązaniem w tej kwesti, serio. Jeśli chcesz mieć taki sam e-mail i JID, polecam założenie konta na serwerze Jabster.pl – dostajesz JID na bardzo dobrym serwerze (bardzo wysoka stabilność, szyfrowanie SSL/TLS i inne takie) + osobno konto w Google Apps w domenie jabster.pl (czyli skrzynka pocztowa z interfejsem Gmaila oraz wszystkie pozostałe usługi). Oczywiście do obsługi jabbera Jabster.pl nie wykorzystuje usługi Google.

Jeśli masz własną domenę, pozostaje jeszcze wybór (raczej płatnego) hostingu z obsługą jabbera, bo wątpię, byś planował stawianie własnego serwera :wink:

Edycja: dlaczego dział Linux?

ja Ci polecam aqq.eu…program do obsługi- aqq 2,0

Nie mam Windowsa ;]

Wasacz , czyli aż taka tragedia? Ogólnie do wyboru jest tylko zostanie przy jabbim.pl albo przejście na gmail.com - to drugie kusi mnie właśnie tym że mam maila i jabbera pod jednym adresem, a nie pod 2…

JarekMk , tak jak w przypadku jabbim.pl czy jabster.pl, czy jeszcze czegoś innego można by dyskutować, co kto w którym serwerze lubi, a czego nie, to z z usługa jabbera od Google jest zupełnie inaczej. Gmailowy/Gtalkowy jabber to coś bliższego implementacji jabbera, jaką jest u nas Tlen. To praktycznie pewne, że będziesz mieć problemy, o których nawet nie miałeś pojęcia. Największy problem, to – z tego co pamiętam – niemożność odbierania wiadomości (czy w ogóle prowadzenia rozmów, nie pamiętam) z nieautoryzowanymi kontaktami. Są też inne problemy – na przykład ze skonfigurowaniem klienta. Bo może się zdarzyć, że twój klient wspiera XMPP na tyle słabo, że nie pozwoli ci na rozgraniczenie: jid@gmail.com, ale już serwer: talk.google.com (z pamięci). Dobry komunikator sobie z tym poradzi. Ale to nie koniec problemu. Po prostu Google Talk potraktuj jako „odrębną” sieć – zresztą Pidgin ma dla Gtalka osobną nazwę protokołu. To nie wszystkie problemy, spójny adres e-mail i JID nie są tego warte, no chyba że twoi znajomi także korzystają z Gtalka, ale i tak możliwości tego są ograniczone. Jeśli chcesz, poszukaj innych opinii – szczególnie polecam blogi z Jogger.pl – na takie pytania jak twoje często padają odpowiedzi podobne do mojej. Szkoda, ale tak jest.

No dobra, ustawiłem Gmaila - zobaczymy jak będzie, parę dni po testuje i zdam relacje

To po co pytałeś? Argumentacja na A4 i bez skutku :wink:

No zobaczymy :wink:

Kto pyta nie błądzi :stuck_out_tongue:

Ktoś ma konto na jabster.pl ???

Przez kilka ostatnich dni mam same problemy z połączeniem. Jeżeli już jakimś sposobem połączenie zostanie nawiązane to zrywa się po upływie około 10 minut. Jak jest u Was ??

Witam.

Mógłby mi ktoś polecić jakiś serwer jabber’a, na którym działają stabilnie transporty takie jak:

  • ICQ,

  • MSN,

  • AOL,

  • Y!

oprócz jid.pl?