Konto na Gmailu, a Thunderbild

Witam. Założyłem sobie dzisiaj konto na Gmailu i od rana z nim “walczę”… denerwuje mnie kilka rzeczy, a mianowicie:

  • logując się za każdym razem wyskakuje mi “tysiące” okienek" pytające o dodanie jakiś znajomych, kręgów i innych ■■■■■ół… nie chcę tego, gdzie to wyłączyć, żeby w kółko mnie nie pytało…?

  • od “wieków” używam Thunderbilda i dodałem sobie do niego nowo utworzone konto Gmail, tylko ku mojemu zdziwieniu namnożyło mi się w nim folderów, pokazuje mi te same foldery co normalnie w koncie, także mam wszytko razy dwa… można to gdzieś wyłączyć, tak żebym mi w Tb pokazywało normalnie jeden folder “wysłane”, “spam”, “ważne”…?

Dzięki z góry za porady…

TO do drugiego myślnika. Jeszcze ustawienia -> etykietki -> tam wybierasz interesujące Cię opcje. t1301575_obrazek.png

slawek.u , Co do pierwszego tematu: złóż sobie to konto w Google +, nic nim nie wypełniaj, ustaw sobie profil niewidoczny publicznie i już nigdy nie będziesz musiał tam wchodzić bo o nic Cię nie zapyta.

Muszę jeszcze o coś spytać…

Nie podoba mi się ułożenie folderów w moim koncie w “konto - Sławek”, a dokładnie ten folder [Gmail]… czy można go jakoś ukryć, usunąć…?

Chciałbym, żeby wyglądało to tak jak u mojej żony w “konto - Renata”…

Da radę coś z tym zrobić…?

33998643.jpg

A czy na tym drugim koncie nie jest czasami ustawiony dostęp POP3 a u Ciebie IMAP?

Mam kilka kont na Gmail w Thunderbirdzie, wszystkie IMAP i w każdym mam tak jak u Ciebie…

Tak, na drugim jest POP…czyli rozumiem, że nie da rady jakoś to “wyklarować”…?

W ustawieniach Gmaila na www załączasz tryb POP3 dla danego konta i musisz przekonfigurować Thunderbirda.

Tryb IMAP jest nowszym i wygodniejszym trybem - np. wiadomości wysłane programem będą też w wysłanych gdy wejdziesz przez www a nie jest to możliwe za pomocą POP3

Tak, to wiem, rozumiem, tak tylko myślałem…trzeba się przyzwyczaić… :smiley:

A tak przy okazji - niektóre wiadomości otrzymuje jako podwójne…tak jak teraz dostałem powiadomienie z forum dobrychprogramów, jednego maila dostałem normalnie do folderu “otrzymane”, a drugie to samo powiadomienie dostałem do “ważnych”…

Czemu mi tak Tb rozpoznaje wiadomości…?

To jest związane z funkcjonalnością konta na Gmail (można to zmienić w ustawieniach, zabawy z tym od groma) i widzisz to tylko w przypadku dostępu IMAP, który odwzorowuje foldery na serwerze.

Te maile nie są podwójne, tylko widoczne w dwóch folderach - z jednego skasujesz to z drugiego też zniknie :wink:

Muszę pokombinować, bo niektóre maile dostaje normalnie, a niektóre podwójnie… wielkie dzięki za pomoc i oświecenie w “Gmailu”…

Gmail sam sobie określa na podstawie zawartości/nadawcy, które są ważne i przydziela ich “kopie” do odpowiedniego folderu.

Większość ustawień jest dostępnych w Ustawienia - > Etykiety a następnie w Thunderbirdzie PPM na koncie mail i Menadżer subskrypcji.