Konto ovh


(JarekMk) #1

Cześć!

6.3. Jak mogę zainstalować CMS'a/forum/bloga? powrót

Większość CMS'ów (np. Mambo, Jportal, PHP-nuke) instaluje się bez problemów, jednakże z powodu ich dość zaawansowanej (lecz często nie dokońca dopracowanej) budowy, mogą występować pewne problemy z niektórymi opcjami. Na pewno nie będzie działało wysyłanie email'i bezpośrednio z 60free - proszę używać SMTP i zewnętrznego serwera. Prawdopodobnie niedługo wprowadzimy możliwość automatycznej instalacji określonego CMS'a.

Forum phpBB działa bez problemów - instrukcję instalacji proszę szukać w przewodnikach.

Czy ktoś może mi to wyjaśnić :?: Zgłupiałęm w tym momęcie...


(Dod) #2

wysyłanie emaili może odbywac się tylko poprzez konta pocztowe czyli np: poczta.onet.pl itp. nie będzie działało wysyłąnie emaili bezpośrednio z serwera ovh (czyli bez podania konta pocztowego z którego maja byc wysylane maile)


(adam9870) #3

Więc na ovh nie działa funkcji mail() która jest w PHP. Umożliwia ona wysyłanie maili z serwera. Dlatego jak ktoś chce wysłać maila bez użycia programu pocztowego co często jest potrzebne na forach to musi korzystać z zewnętrznego konta np. na gMailu. I przy pomocy serwera gMaila wtedy mail będzie wysyłany.

Teoretycznie phpBB działa na tym serwerze bez problemów w przeciwieństwie do innych skryptów ponieważ jest m.in włączona ochrona skryptów php i MySQL przez serwer tzw. Safe Mode. Niektóre skrypty przez to źle działają. Ale dla phpBB SafeMode nie przeszkadza :slight_smile: Tylko, że jeżeli mają być do użytkowników wysyłane maile od fourm to jak wcześniej wspomniałem trzeba z zewnętrznego konta.

Jakbyś chciał instrukcję instlacji phpBB to zajrzyj tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=20820


(JarekMk) #4

Forum mam postawione ale sypie błędy przy rejestracji... :frowning:

Ma ktoś z Was tam forum :?:

Złączono Posta : 09.07.2006 (Nie) 21:56

Takie coś... 2 znajomych ma tam też fora i działają a mi nie... Czemu :?:


(adam9870) #5

I to właśnie jest spowodowane brakiem możliwości wysyłania maili z serwera.

Widziałem Twój problem w innym temacie i sprawdź ustawienia tzn. czy wszystko masz napewno dobrze skonfigurowane. Albo najlepiej spytaj któregoś z tych znajomych co mają tam fora i niech Ci powiedzą jak mają z tym kontem :slight_smile:


(JarekMk) #6

NIe mają tam ustawione nic... Hula im az miło...

Ostatnia prośba, znacie jakieś konto pocztowe które nie wymaga autoryzasji serwera smtp.?

pzdr!